W Starachowicach organizują zbiórkę na rzecz imigrantów. Jak pomóc?

2021-10-21 10:31
Usnarz Górny. Uchodźcy na granicy polsko-białoruskiej
Autor: Tomasz Matuszkiewicz/SUPER EXPRESS Usnarz Górny. Uchodźcy na granicy polsko-białoruskiej

W Starachowicach zawiązała się grupa, która organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców przebywających przy polsko-białoruskiej granicy. Pomóc może każdy - potrzebne są m.in. śpiwory, karimaty, ciepła odzież. Zbiórkę zainicjowała Marta Blicharz a wspierają ją instruktorzy hufca - hm. Dorota Chyczewska i phm. Ilona Traczyk.

Obecnie prowadzona jest  zbiórka ciepłych ubrań i innych przedmiotów, które pomogą migrantom przetrwać podczas coraz niższych temperatur. Potrzebne rzeczy dla imigrantów będzie można dostarczać do Hufca, codziennie od 16:30 do 18:00.

To, co jest potrzebne to profesjonalne racje żywnościowe, suchary survivalowe, termosy, powerbanki, sportowe skarpety termoaktywne zimowe, wodoodporne ciepłe buty dla dorosłych i dzieci, czapki, rękawiczki i szaliki, podpaski i inne artykuły higieniczne dla kobiet, chemiczne ogrzewacze do rąk i nóg, nosidełka dla dzieci, żadnej bawełny, bo trudno wysycha nawet przy ognisku - mówi Marta Blicharz.

granioca
Autor: faccebook.com/Marta Blicharz Salamon

Kolejne osoby umierające z wychłodzenia,  kobiety, dzieci, ludzie starsi - mówi organizatorka zbiórki Marta Blicharz. Myślałam, że ta sprawa zostanie załatwiona do czasu aż przyjdą pierwsze przymrozki, ale niestety to trwa i dzieje się na naszych oczach - mówi Marta. Mam świadomość tego, że to element dużej polityki zagranicznej, że nasze państwo jako granica Unii Europejskiej wystawione jest na ogromną próbę, ale nie można w tym nie widzieć człowieka - apeluje.

Potrzebne rzeczy dla imigrantów w strefie przygranicznej można będzie zawozić do Hufca Starachowice, do Doroty Chyczewskiej i Ilony Traczyk - mówi Marta Blicharz. Zgłaszam się do sortowania, ktoś jeszcze chętny? Prosimy o kontakt!.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE