W Starachowicach chcą zainteresować dorosłe osoby folklorem i organizują warsztaty białego śpiewu z Agatą Hartz

2020-02-19 10:19
Warsztaty z Agatą Hertz
Autor: FB Fundacja Kukułeczka

Pomalutku rozkręcamy projekt "Grupa Śpiewacza", to pierwszy krok aby zainteresować osoby dorosłe folklorem - mówi organizatorka spotkania, szefowa Fundacji Kukułeczka Marta Blicharz. Warsztaty poprowadzi Agata Hartz, orientalistka z Warszawy z zamiłowania śpiewaczka, zajmująca się białym śpiewem już od kilkunastu lat. Śpiewać może każdy przekonuje Marta Blicharz i wyjaśnia czym jest biały śpiew.

Marta Blicharz

Agata Hartz Od ponad 20 lat zajmuje się archaicznymi technikami śpiewu, praktykuje i naucza techniki śpiewu białym głosem. Specjalizuje się w tradycyjnych pieśniach polskich, głównie z Lubelszczyzny, Podlasia i Mazowsza, wykonuje także pieśni poleskie i serbskie. W latach 90. współtwórczyni awangardowej formacji Księżyc, z którą wydała dwie płyty: Nów oraz Księżyc. Członkini wielu zespołów nurtu in-crudo, takich jak Bractwo Ubogich, Pies szczeka, zespołu muzyki dawnej Ars Nova, współzałożycielka formacji Wędrowiec.


Warsztaty Białego Śpiewu w Starachowicach odbędą się 22 lutego w godzinach od 12 do 15 w Starachowickim Centrum Kultury

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE