rajd

i

Autor: facebook.com/Agencja Turystyki Geo Travel/travel agency /Hubert Glogauer

ZDJĘCIA

W poszukiwaniu świętokrzyskich czarownic. W tym roku w Góry Świętokrzyskie przyjechało ponad 300 osób

2023-03-28 14:07

Agencja Turystyki Geo Travel wraz Regionalną Organizacją Turystyczną woj. świętokrzyskiego zorganizowała po raz 11 rajd : "W poszukiwaniu świętokrzyskich czarownic". W Góry Świętokrzyskie przyjechało ponad 300 osób z całej Polski.

W poszukiwaniu świętokrzyskich czarownic. W tym roku w Góry Świętokrzyskie przyjechało ponad 300 osób

Trasa rajdu po Górach Świętokrzyskich wiodła przez zachodnią i centralną część Łysogór. Uczestnicy wędrowali z Ciekot do Przełomu rzeki Lubrzanka, następnie zdobyli dwie ukochane góry Stefana Żeromskiego - Radostową i Wymyśloną. Zwiedzili również historyczną miejscowość Święta Kataryna jak i zdobyli najwyższe w Górach Świętokrzyskich: Łysicę i Agatę.

W tym roku udział w rajdzie wzięło 350 czarownic i wróżbitów z całej Polski - informuje Jacek Dopieralski z Agencji Geo Travel. Ponad 55 % osób przyjechało spoza woj. świętokrzyskiego: Białystok, Łódź, Warszawa, Piaseczno, Kraków, Rzeszów, Tarnów, woj. opolskie, Częstochowa, Górny Śląsk, Sosnowiec. Z naszego województwa najwięcej osób przybyło z Kielc, Staszowa, Ostrowca Św., Końskich i z miejscowości okołołysogórskich powiatu kieleckiego i starachowickiego.

Nasi rajdowicze mieli organizowane konkursy, na których wygrali ponad 350 nagród, które ufundowała lokalna branża turystyczna: hotele, atrakcje turystyczne, restauracje, biura turystyczne, urząd marszałkowski w Kielcach - dodaje Dopieralski.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE