Ukrył się pomiędzy tujami! Jak zakończyła się "zabawa w chowanego" z policją?

2021-07-30 14:52
chowany
Autor: Świętokrzyska Policja

W ręce skarżyskich policjantów wpadł 26-letni mężczyzna. Został zatrzymany po tym, jak usiłował ukraść katalizator z peugeota na jednym z przyblokowych parkingów. Chcąc uniknąć „wpadki” ukrył się pomiędzy dwiema tujami. Na ten fortel nie dali się nabrać funkcjonariusze i zuchwały sprawca trafił za kratki.

Rzecz miała miejsce w nocy ze środy na czwartek. Tuż po godzinie 1 dyżurny skarżyskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o odgłosach cięcia metalu. Dźwięki dochodziły z parkingu przy ulicy Krasińskiego.

Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci patrolówki i kryminalni. Najpierw ujawnili peugeota podniesionego na lewarku, a po chwili okazało się, że rura wydechowa jest przecięta z jednej strony katalizatora i nadcięta z drugiej. Funkcjonariusze odnaleźli także worek z łomem i szlifierką akumulatorową. Mundurowi postanowili sprawdzić teren przyległy do parkingu - informuje Jarosław Gwóźdź rzecznik skarżyskiej policji.

chowany
Autor: Świętokrzyska Policja

Po kilku minutach policjanci odkryli schowanego pomiędzy dwiema gęstymi tujami mężczyznę. Na ubranie miał założony foliowy worek, który prawdopodobnie miał uchronić jego odzież przed iskrami i opiłkami ciętego metalu. Niedoszłym złodziejem wstępnie okazał się 22-latek zameldowany w województwie łódzkim. Nieudaną „zabawę w chowanego” mężczyzna zakończył w celi policyjnego aresztu.

chowany
Autor: Świętokrzyska Policja

W komendzie okazało się, że zatrzymany nie jest tym za kogo się podaje. Wiedząc, że jest poszukiwany za niezapłaconą grzywnę, podał dane swojego brata. Kryminalni ustalili, że faktycznie mają do czynienia z 26-latkiem uprzednio karanym m.in. za kradzież i kradzież z włamaniem. Zuchwały sprawca trafił za kratki. Wkrótce wytłumaczy się przed sądem. Za kradzież grozi do pięciu lat więzienia.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE