Szykują się dobre sezony! Do brodzkiego zalewu trafiło ponad 87 tys. sztuk ryb

i

Autor: Koło PZW Brody Szykują się dobre sezony! Do brodzkiego zalewu trafiło ponad 87 tys. sztuk ryb

Szykują się dobre sezony! Do brodzkiego zalewu trafiło ponad 87 tys. sztuk ryb [GALERIA]

2021-12-06 15:36

Zbiornik Brody, a właściwie Jezioro Brodzkie to jedno z ulubionych miejsc do wędkowania dla mieszkańców powiatu starachowickiego, ale i regionu świętokrzyskiego. W miesiącach wędkarskiego szczytu spotykają się tutaj wędkarze z trzech największych okolicznych ośrodków wędkarskich – Radomia, Ostrowca Świętokrzyskiego i Starachowic. Zbiornik jest regularnie zarybiany, tym razem do wody trafiło ponad 87 tys. sztuk różnych gatunków.

Zalew położony jest między Stykowem a Brodami Iłżeckimi, w odległości kilku kilometrów od Starachowic. Jest to zbiornik retencyjny o długości około 5 kilometrów i powierzchni około 260 hektarów, powstały na korycie rzeki Kamiennej. Maksymalna głębokość łowiska to 6 metrów w okolicach zapory. Średnia głębokość wynosi około 1.5-2 metry.

Zalew Brodzki od lat cieszy się dobra sławą wśród wędkarzy, a zarybianiem łowiska zajmuje się Koło PZW Brody. W ciągu kilku ostatnich tygodni do wody trafiło 87 500 tys. różnych gatunków, które doskonale czuja się w brodzkich wodach. Jakie gatunki trafiły do wody?

  • 1. Boleń narybek jesienny - 8000szt.
  • 2. Jaź kroczek - 1850kg
  • 3. Karaś pospolity kroczek - 915kg
  • 4. Karp kroczek - 1040kg
  • 5. Lin kroczek - 2700kg
  • 6. Sandacz narybek jesienny - 130kg
  • 7. Szczupak narybek jesienny - 1840kg
  • 8. Sandacz narybek letni - 47500 szt.
  • 9. Szczupak narybek letni - 32000 szt.

Jeśli chodzi o rybostan, to Brody wielu wędkarzom kojarzą się szczególnie z drapieżnikiem. Wędkarze mogą złowić szczupaka, sandacza, czy ładnego okonia. Z pozostałych gatunków możemy liczyć na leszcze, liny, karpie, płocie, jazie. W ostatnim czasie na zbiorniku występuje liczna populacja bolenia, i coraz więcej osób decyduje się na połów tego gatunku. Na zbiorniku możemy łowić z brzegu i z wody - informują wędkarze.

W tym sezonie do wody trafiło 87 500 tys. różnych gatunków. Łącznie w wodzie wylądowało 8 475 kg. młodego narybku. Materiał zarybieniowy pochodził z Ośrodka Zarybieniowego w Słupowie. Odbiór ryb przeznaczonych do zarybienia odbywał się każdorazowo w Ośrodku Zarybieniowym w obecności przedstawicieli Koła PZW w Brodach

Jednocześnie brodzkie koło przypomina wędkarzom!

Na podstawie zapisów RAPR Kielce 2021 rozdziału VII: 10. Wprowadza się zakaz zabierania: karpia, jazia, lina na wszystkich zbiornikach obwodowych, od zarybienia do końca roku po jesiennym zarybieniu tych zbiorników.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Sonda
Czy smażony karp to Twoja ulubiona potrawa wigilijna?
Rybacy w Krakowie łowią ryby w przeręblach na cienkim lodzie.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE