Świętokrzyskie: "Zaliczył" dwa znaki drogowe, ogrodzenie i rów. Miał ponad 3 promile

2023-01-19 17:28
pol
Autor: Świętokrzyska Policja

3,3 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany wczoraj przez funkcjonariuszy 45-letni mieszkaniec gminy Michałów. Wcześniej mężczyzna spowodował kolizję, w której zniszczył część ogrodzenia jednej z posesji oraz dwa znaki drogowe. Grozi mu 2 lata więzienia.

Świętokrzyskie: "Zaliczył" po drodze znaki drogowe, ogrodzenie i rów. Miał ponad 3 promile

Nietrzeźwi kierujący na polskich drogach stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dlatego wiele organizowanych przez mundurowych działań skupia się na ich eliminowaniu. Nierzadko pomagają też inni kierowcy, którzy widzą na swojej drodze podejrzanie zachowujących się podróżnych. Tak było wczoraj na terenie gminy Michałów.

pol
Autor: Świętokrzyska Policja

Jeden z kierowców na swoim pasie zauważył uszkodzonego volkswagena, a przy nim mężczyznę. Kiedy zapytał go czy mu pomóc, ten wsiadł do auta i odjechał. Zachowanie nieznajomego było podejrzane, tym bardziej kiedy zaczął kierować. Prowadził auto całą szerokością drogi, aż w końcu stracił nad nim panowanie i wjechał do przydrożnego rowu. Świadek chcący udzielić mu pomocy już po raz drugi, zorientował się wówczas, że ma do czynienia z nietrzeźwym kierowcą i wezwał Policję - informuje KPP Pińczów.

pol
Autor: Świętokrzyska Policja

Funkcjonariusze stwierdzili, iż 45-letni mieszkaniec gminy Michałów ma w organizmie ponad 3,3 promila alkoholu. Jak się wkrótce okazało, wcześniej ten sam człowiek spowodował kolizję, w której zniszczył część ogrodzenia jednej z posesji oraz dwa znaki drogowe.

Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE