Świętokrzyskie: Śmiertelny wypadek w gospodarstwie, 45-latek przygnieciony przez ciągnik

2022-07-01 11:59
 Śmiertelny wypadek w gospodarstwie, 45-latek przygnieciony przez ciągnik
Autor: Świętokrzyska Policja Śmiertelny wypadek w gospodarstwie, 45-latek przygnieciony przez ciągnik

Wczoraj (30.06) po godzinie 22.00 do dyżurnego opatowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia w Czekarzewicach II w gminie Tarłów. Na stromym zboczu pola przewrócił się ciągnik z podpiętym rozrzutnikiem, na którym znajdowały się 3 mauzery wypełnione wodą. W wyniku tego zdarzenia kierujący ciągnikiem 45 – letni mężczyzna poniósł śmierć.

Śmiertelny wypadek w gospodarstwie, 45-latek przygnieciony przez ciągnik

Śmiertelny wypadek wydarzył się wczoraj po godzinie 22 w gminie Tarłów. Podczas wykonywania prac polowych, na stromym zboczu pola doszło do przewrócenia się ciągnika rolniczego marki Ursus z podpiętym rozrzutnikiem jednoosiowym, na którym umieszczone były 3 mauzery wypełnione wodą. W wyniku tego zdarzenia kierujący ciągnikiem 45 – latek został przygnieciony przez jego kabinę i na skutek odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu - informuje policja. 

Śmiertelny wypadek w gospodarstwie, 45-latek przygnieciony przez ciągnik
Autor: Świętokrzyska Policja

 W 2021 roku rolnicy w całym kraju zgłosili 12 088 wypadków w gospodarstwie rolnym. Odnotowano 45 zdarzeń śmiertelnych. W I kwartale 2022 roku odnotowano takich wypadków 2940 i pomimo tego, że ich liczba okazała się o 150 zdarzeń mniejsza niż w okresie analogicznym roku poprzedniego to wciąż jest zatrważająca. 14 wypadków z I kwartału tego roku okazało się śmiertelnych.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE