Supermarket po ZSZ nr 3? Ważniejsze pieniądze niż dobro uczniów- zarzucają władzom miasta i powiatu rodzice (AUDIO)

2020-02-13 13:16
SP nr 11 - rozmowy na temat przeniesienia ZSZ
Autor: Agnieszka Jędrasik

Jak bumerang w Starachowicach powraca temat przeniesienia ZSZ nr 3 do budynku po byłym gimnazjum przy ulicy Leśnej, gdzie mieści się także SP nr 11. To pomysł władz miasta i powiatu. W tej sprawie protestują rodzice i nauczyciele obu placówek- a władze twardo stoją przy swoim.

Protestują przede wszystkim rodzice uczniów ze SP nr 11." Nie chcemy aby nasze dzieci były poupychane jak kurczaki, chcemy aby to one zajęły budynek po gimnazjum" - mówią przedstawiciele rodziców  Łukasz Wacławik i Iwona Guzera

Rodzice uczniów SP nr 11 Starachowice

Prezydent Marek Materek oraz starosta Piotr Babicki zapewniają, że zrobią wszystko aby uczniowie mieli swoje osobne pomieszczenia. Już m. in wybudowano ścianę pomiędzy dawnym gimnazjum nr 3 a SP 11.

"Wszystko niestety rozbija się o pieniądze. Powiatu nie stać na wyremontowania ani wybudowania nowej hali dla ZSZ nr 3, nie mamy też możliwości termomodernizacji budynku w którym obecnie szkoła się znajduje"- mówi starosta Piotr Babicki." Po przeniesieniu ZSZ nr 3 mogłaby funkcjonować w stosunkowo nowym, kilkunastoletnim, dobrze wyposażonym i nowoczesnym budynku. Szereg argumentów przemawia za tym, że takie rozwiązanie byłoby dobre" - dodaje starosta .

 "Szkoła to nie tylko budynek, to także uczniowie i nauczyciele"- odpowiada na to dyr ZSZ nr 3 Mariusz Majewski. "Sprzedajmy boiska przy szkole ale nie przenośmy szkoły"- zaapelował do władz dyrektor.

Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 Starachowice

Pojawia się pytanie co gmina ma zamiar zrobić z budynkiem po ZSZ nr 3 po wyprowadzce? "Zamierzamy go sprzedać"- powiedział prezydent Marek Materek podczas spotkania z przedstawicielami uczniów i rodziców, które odbyło się w SP nr 11. Nieoficjalnie mówi się że w tym miejscu miałby powstać kolejny supermarket.

O komentarz w sprawie przeniesienia ZSZ nr 3 do budynku po byłym gimnazjum poprosiliśmy także Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Kazimierza Mądzika.

Kazimierz Mądzik Świętokrzyski Kurator Oświaty

Jakie będą dalsze losy ZSZ nr 3 i czy uczniowie SP nr 11 będą mieli współlokatora przekonamy się podczas najbliższej sesji rady powiatu . Już 18 lutego radni zadecydują czy są za czy przeciw przeniesieniu szkoły ZSZ nr 3 do budynku po byłym gimnazjum nr 3.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE