Skarżyski dworzec będzie jak nowy

2020-02-17 12:27

Trwają intensywne prace przy przebudowie dworca kolejowego w Skarżysku-Kamiennej. Z obiektu korzystają nie tylko mieszkańcy miasta i okolic, ale również mieszkańcy całego regionu świętokrzyskiego, zwłaszcza studenci. Sprawdzamy co aktualnie dzieje się na placu budowy.

Obecnie mocno zaawansowane prace rozbiórkowe prowadzone są wewnątrz głównego budynku, modernizowany jest także dach. Dworzec będzie kompleksowo wyremontowany i dostosowany do współczesnych potrzeb podróżnych (także niepełnosprawnych). Obiekt będzie nowoczesny i funkcjonalny. Dzięki instalacji monitoringu ma wzrosnąć poziom bezpieczeństwa, a podróżni będą mogli korzystać z czytelnego systemu informacji. Na czas przebudowy w okolicy zabytkowej lokomotywy funkcjonuje dworzec tymczasowy.

Zmienia się również otoczenie skarżyskiego dworca. Wyburzono budynki przy ulicy Towarowej. W tym miejscu powstaje parking typu „park and ride” na 114 miejsc, ze stacjami ładowania samochodów elektrycznych. Inwestycję za blisko 30 mln zł. na zlecenie PKP S.A. (sfinansowaną ze środków własnych i Programu Operacyjnego Polska Wschodnia) realizuje konsorcjum SKB S.A. i SKB Budownictwo sp. z o.o. Remont ma się zakończyć pod koniec tego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE