Region: Krok od tragedii. Strażacy uratowali 12-latka, pod którym załamał się lód

2021-02-23 12:09 DaB
Krok od tragedii. Strażacy uratowali 12-latka, pod którym załamał się lód
Autor: Świętokrzyska Policja Krok od tragedii. Strażacy uratowali 12-latka, pod którym załamał się lód

Wchodzenie na zamarznięte cieki i zbiorniki wodne jest bardzo niebezpieczne, zwłaszcza teraz, kiedy mamy roztopy. Obecnie lód jest niestabilny i każde wejście na niego grozi ryzykiem utonięcia. Niestety pomimo licznych apeli nadal dochodzi do wypadków w tych miejscach. W poniedziałek, 22 lutego pińczowscy strażacy wyłowili ze starorzecza rzeki Nidy 12-latka, pod którym załamał się lód. Chłopiec spędził w lodowatej wodzie kilkanaście minut przez co znacznie wychłodził swój organizm.

Na stary odcinek rzeki Nidy, doprowadzający wodę do pińczowskiego zalewu, wybrała się grupa dzieci w wieku od 11 do 14 lat. Po zmroku 12-letni chłopiec wszedł na środek przepływu, który w tym miejscu miał około 6 metrów szerokości i zaczął się wygłupiać przed kolegami. Wówczas lód pod nim się załamał i chłopak wylądował w wodzie - relacjonuje KPP w Pińczowie.

Życie chłopca ocaliła obecność kolegów, którzy na miejsce wezwali służby ratunkowe i medyczne.

Przez około 10 minut dziecku udało się utrzymać na powierzchni, aż do momentu, gdy z wody wyłowili go strażacy wyposażeni w odpowiedni sprzęt. Wycieńczony, z objawami hipotermii, został przewieziony do szpitala. Pozostałych uczestników zdarzenia policjanci przekazali pod opiekę rodzicom. Mundurowi będą też szczegółowo wyjaśniać jak doszło do zdarzenia.

Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę i ostrożność. Obecnie lód jest bardzo niestabilny i każde wejście na niego grozi ryzykiem utonięcia.

SKRAJNA nieodpowiedzialność! Tłumy na DZIKIM lodowisku na zalewie nowohuckim

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!