Pieniądze

i

Autor: pixabay.com Pieniądze

Przestępcy napadną na mieszkanie! Seniorka ze Starachowic oszukana, wyrzuciła PIENIĄDZE przez okno

2021-11-19 12:41

Wczoraj do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących prób oszustw na tzw. policjanta. Niestety w jednym przypadku cel przestępców został osiągnięty. 74 letnia kobieta ze Starachowic stracili ponad 20 000 złotych. Jak do tego doszło?

Wczoraj (18 listopada) do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących prób oszustw na tzw. policjanta. Niestety w jednym przypadku przestępcom udało się oszukać seniorkę.

Na numer stacjonarny 74-letniej mieszkanki Starachowic zadzwonił mężczyzna podająca się za policjanta - informuje Paweł Kusiak, oficer prasowy KPP Starachowice. Rzekomy funkcjonariusz powiedziała, że rozpracowywana jest grupa przestępców i możliwy jest napad na jej mieszkanie. Polecił seniorce, aby spakowała do torebki pieniądze i cenne przedmioty, aby uchronić je przed utratą, a następnie kosztowności ma wyrzucić przez okno. Kobieta uwierzyła, że ma do czynienia z prawdziwym policjantem i tak zrobiła. W reklamówce oprócz pieniędzy była również biżuteria. Dopiero po rozmowie z osobą z rodziny uświadomiła sobie, że została oszukana. Starsza kobieta łącznie straciła ponad 20 000 złotych.

Przypominamy, że schemat działania oszustów za każdym razem wygląda bardzo podobnie i w tym przypadku również tak było - mówi Kusiak. Na telefon stacjonarny dzwoni oszust podający się np. za policjanta. Opowiada wymyśloną historie i jeżeli taka osoba uwierzy to najczęściej dochodzi do przekazania pieniędzy. Przypominamy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. Najlepiej w takiej sytuacji jest się rozłączyć i zadzwonić na nr alarmowy 112.

Apelujemy do osób starszych o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami, które przedstawiają się jako przedstawiciele różnych instytucji. We wszystkich takich przypadkach zastanówmy się dwa razy i każdą najmniejszą wątpliwość starajmy się rozwiać, ponieważ możemy rozmawiać z przestępcą podającym się za policjanta, prokuratora lub inną osobę ciesząca się zaufaniem społecznym.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

14-latkowie okradali seniorów metodą "na policjanta"

Czy znasz telefoniczne numery kierunkowe?

Pytanie 1 z 10
Żeby dodzwonić się do Warszawy, musisz wybrać numer zaczynający się na:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE