Próby wprowadzenia do obiegu falsyfikatów. Na celowniku sklepy spożywcze

2021-07-22 12:21 DaB
Próby wprowadzenia do obiegu falsyfikatów. Na celowniku sklepy spożywcze
Autor: pixabay.com Próby wprowadzenia do obiegu falsyfikatów. Na celowniku sklepy spożywcze

W ostatnim czasie w kilku sklepach na terenie powiatu ostrowieckiego za towar próbowano zapłacić fałszywymi banknotami o nominale 500 złotych. Podczas sprawdzenia i porównania ich z oryginałem, łatwo odróżnić, który z nich jest fałszywy. Z tego względu policjanci zwracają się z prośbą o ostrożność i zachowanie szczególnej uwagi na banknoty, które otrzymujemy.

Dotychczas próby wprowadzenia w obieg fałszywych banknotów miały miejsce w sklepach spożywczych. Policja przypomina o podstawowych cechach różniących falsyfikaty od oryginalnych banknotów:

  • brak znaków wodnych,
  • brak zabezpieczeń widocznych w świetle UV.
  • brak zabezpieczeń wykonanych farbą metalizowaną i zmienną optycznie.
  • brak zabezpieczeń wykonanych specjalną techniką druku (elementy te są „wypukłe” i w charakterystyczny sposób wyczuwane dotykiem przez przesunięcie po nich palcem lub paznokciem).

Ostrzegamy i uczulamy także sprzedawców w placówkach handlowych, aby dokładnie sprawdzali, najlepiej przy pomocy testerów UV, przyjmowane banknoty. W przypadku ujawnienia fałszerstwa, prosimy o natychmiastowe powiadomienie Policji. Sprawne przekazanie informacji może pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu przestępców wprowadzających do obrotu fałszywe banknoty - apeluje KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Fałszywe funty wymieniano w kantorach na prawdziwe banknoty - gang rozbity

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE