Prawie 50 tysięcy rocznie zarobi Prezydent Materek w... Łodzi

2021-10-30 15:02
Marek Materek
Autor: facebook.com/MaterekMarek Prezydent Starachowic Marek Materek

Pieniądze na studia z budżetu Starachowic nie idą na marne. Prezydent Materek, jak sam poinformował na Facebooku, zasiądzie w łódzkiej radzie nadzorczej spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Jednocześnie zrezygnował z zasiadania w innej radzie nadzorczej z Chełma. Można powiedzieć, że to transakcja wymienna ponieważ do rady nadzorczej ZEC Starachowice dołączył Tomasz Kacprzak - dyrektor ds. gospodarki odpadami w MPO w Łodzi, zarobi u nas około 3 tysiący złotych miesięcznie.

Uprzejmie donoszę, że zrezygnowałem z pracy w Miejskim Przedsiębiorstwie Robót Drogowych w Chełmie, którego pracę nadzorowałem od stycznia bieżącego roku (...)  Moim nowym miejscem dodatkowej pracy będzie miasto Łódź. Serdecznie dziękuję prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej za propozycję pracy w radzie nadzorczej spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Spółka zajmuje się między innymi odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych. Aktualnie trwają przygotowania do realizacji ogromnej inwestycji, która pomoże w wygenerowaniu oszczędności w zakresie gospodarki odpadami - napisał na Facebooku Prezydent Materek.

Przypomnijmy, że Prezydent Starachowic możliwość zasiadania w Radach Nadzorczych nabył po ukończeniu studiów za które częściowo zapłacili starachowiczanie. Na studia podyplomowe Master of Business Administration  otrzymał dofinansowanie z budżetu miasta w wysokości 4200 zł. Piętnowali to kilka dni temu członkowie stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic argumentując to faktem, że "ukończenie tego rodzaju studiów służy tylko i wyłącznie nabijaniu kasy do prywatnej kieszeni, a lokalna społeczność na tym nic nie zyskuje".

Komentarz do dzisiejszej informacji o objęciu przez Prezydenta Marka Materka stanowiska w łódzkiej Radzie Nadzorczej zamieścili administratorzy "Patrzymy władzy na ręce"

Wielki tupet ma nasza władza kochana, ale, że Hanna Zdanowska wpisała się w ten pisowski mechanizm dojenia kraju na wszelkie sposoby, to nie do pojęcia. Korupcja polityczna kwitnie w najlepsze na każdej politycznej flance, wygląda na to, że jeszcze tylko Szymon Hołownia i jego ludzie nie nabijają w ten sposób kabzy, mam nadzieję, że nie tylko dlatego, że jeszcze nie rządzili. Nie ważna fachowość w danej dziedzinie, wieloletnie studia, doświadczenie, wystarczą znajomości i wielka, niepohamowana żądza pieniądza, trzeba wszak ciułać na kolejną kampanię, aby w profesjonalny sposób znowu omamić ciemny lud!!! Przypomnij sobie Materek, wyborczy oszuście, jak miałeś pozyskiwać najlepszych w kraju fachowców do rad nadzorczych miejskich spółek.

Co ciekawe łódzka Rada Nadzorcza to nie jedyne dodatkowe źródło dochodu Prezydenta Materka. Od lipca 2020 r. Marek Materek też jest przewodniczącym Rady Nadzorczej RTBS „Administrator” w Radomiu. RTBS „Administrator” jest to jeden z deweloperów w Radomiu. W pół roku zarobił tam 23 523 zł. Biorąc to pod uwagę łatwo wyliczyć, że prezydent naszego miasta "dorobi" sobie rocznie na Radach Nadzorczych prawie 100 tysięcy złotych.

Z ostatniego oświadczenia majątkowego Prezydenta Materka wynika, że za pracę w Starachowicach na stanowisku Prezydenta Miasta zainkasował 123 463 zł. W przyszłym roku roczne dochody naszego prezydenta mogą przekroczyć 200 tysięcy złotych.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Czy wiesz, kiedy przypadają różne rodzinne święta w ciągu roku?

Pytanie 1 z 8
Kiedy wypada Dzień Matki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE