Prawie 4 promile i ucieczka ciągnikiem przez pola! Taka akcja w gminie Michałów

2022-06-06 11:31
 Prawie 4 promile i ucieczka ciągnikiem przez pola! Taka akcja w gminie Michałów
Autor: Świętokrzyska Policja Prawie 4 promile i ucieczka ciągnikiem przez pola! Taka akcja w gminie Michałów

Aż 3,6 promila alkoholu w organizmie miał 35-latek, który wczoraj na drodze publicznej w gminie Michałów uciekał przed radiowozem. Po zatrzymaniu okazało się, że ma dodatkowo aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnienie tych przestępstw grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Prawie 4 promile i ucieczka ciągnikiem przez pola! Taka akcja w gminie Michałów

O tym, że kierowca ciągnika prawdopodobnie jest pijany zostali powiadomieni funkcjonariusze. W jednej z miejscowości w gminie Michałów zauważyli jadący drogą publiczną ciągnik rolniczy. Kierowca na widok radiowozu zjechał w polną drogę i rozpoczął ucieczkę. Chwilę później okazało się, że chciał uniknąć kontroli z dwóch powodów.

Po pierwsze w chwili kierowania miał ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie, a po drugie od 2015 r. ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, obowiązujący jeszcze przez 3 lata. Zakaz został wydany w związku z jego wcześniejszymi, podobnymi „wybrykami” za kierownicą. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 35-latek był już notowany 4-krotnie. Obecnie grozi mu aż 5 lat pobawienia wolności - informuje KPP Pińczów.

W ciągu minionego weekendu pińczowscy policjanci zatrzymali jeszcze dwóch nietrzeźwych kierowców. 23-latek z gminy Pińczów prowadząc auto miał 1,8 promila alkoholu, a 55-latek z powiatu buskiego 1,3 promila. Obu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj z kolei w czasie akcji „Trzeźwy Poranek” w ręce policjantów wpadło dwóch kierowców prowadzących auta po użyciu alkoholu, co jest wykroczeniem karanym wysoką grzywną i zakazem prowadzenia pojazdów.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE