Pracownicy PKC obawiają się utraty pracy na rzecz "przejmowanych" pracowników z MAN-a

2022-11-28 15:08
PKC Group Starachowice
Autor: pixabay PKC Group Starachowice

Dziś odbyło się spotkanie Związków Zawodowych z Dyrektor PKC Group Ewą Piech. W spotkaniu uczestniczyli ponadto Dariusz Abram i Magdalena Wulczyńska. Pracodawca poinformował o wysokości premii świątecznej i zasadach na jakich będzie ona wypłacana. Rozwiał też obawy pracowników PKC o utratę pracy na rzecz "przejmowanych" pracowników z MAN-a.

Pracownicy PKC obawiają się utraty pracy na rzecz "przejmowanych" pracowników z MAN-a

O tym, że starachowicki oddział PKC prawdopodobnie jest w stanie przyjąć 300 pracowników zwolnionych z MAN poinformował podczas ostatniej sesji RM prezydent Marek Materek.

Przystąpiłem do rozmów z firmami na terenie Starachowic, między innymi z Firmą PKC - powiedział prezydent. Umówiliśmy się, że miasto wykona inwestycję na ulicy Składowej ( podłączenie do sieci ciepłowniczej) a firma utworzy 300 miejsc pracy.

Informacje te pojawiły się także dziś na profilu prezydenta.

Pracownicy Firmy PKC obawiają się utraty pracy na rzecz "przejmowanych" pracowników z MAN-a - o tym dziś na swoim fanpage poinformował Międzyzakładowy Związek Zawodowy Metalowcy w Starachowicach. Jednocześnie rozwiał wątpliwości ludzi tam zatrudnionych.

W związku ze zgłoszeniami przez pracowników PKC obaw dotyczących utraty pracy na rzecz ,,przejmowanych" pracowników z MAN BUS Dariusz Abram przekazał, że nie ma takich planów, pracy jest dużo a wpływ na to ma zwiększone zapotrzebowanie ze strony niektórych klientów - czytamy na fanpage Międzyzakładowego Związku Zawodowego Metalowcy w Starachowicach.

Związkowcy przekazali też dobre informacje dla załogi PKC.

Premia zostanie wypłacona w wysokości 1200zł.a uprawnieni do jej otrzymania są pracownicy zatrudnienie przed 1 września br. i nie otrzymali w 2022r. kary nagany. Premia zostanie naliczona proporcjonalnie do okresu zatrudnienia w bieżącym roku.Kolejnym omawianym tematem była możliwość wcześniejszego naliczenia wypłaty za grudzień, tak by pracownicy otrzymali przelew jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Czy się to uda zrealizować poinformujemy Was w grudniu - piszą związkowcy na swoim fanpage.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE