Powstanie Powiatowy Klub Młodzieżowej Debaty Oksfordzkiej

2020-02-18 13:29
Powstaje Powiatowy Klub Młodzieżowej Debaty Oksfordzkiej
Autor: Powiat Starachowicki

W Starachowicach powstanie niebawem Powiatowy Klub Debaty Oksfordzkiej, skupiający młodzież z publicznych i niepublicznych szkół średnich w powiecie. Ma to być przestrzeń wymiany poglądów, oraz nauki właściwych zasad prowadzenia dyskusji. Młodzież weźmie też udział w projekcie „STOP Wulgaryzmom”.

Idea powołania Klubu zrodziła się pod koniec zeszłego roku, kiedy to reprezentacja III LO w Starachowicach, jako jedna z 16 szkół w Polsce uczestniczyła w projekcie „Akademia Debaty”, organizowanym przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców. Uczniowie przez trzy dni wraz z opiekunką, poznawali zasady kulturalnej i merytorycznej debaty, wystąpień publicznych, argumentowania, metod panowania nad stresem, co spotkało się z bardzo dobrym odbiorem. Stąd pomysł, by włączyć w podobne działania młodzież ze wszystkich szkół średnich w naszym powiecie.

Klub Debaty Oksfordzkiej ma być przestrzenią wymiany poglądów oraz nauki właściwych zasad prowadzenia dyskusji. Młodzież będzie miała okazję kształcić aspekty językowe, pracować nad właściwą argumentacją swoich poglądów w jednoczesnym poszanowaniu odmiennych zdań. Kolejnym krokiem będzie rekrutacja młodzieży do udziału w pracach Klubu, a następnie jego uroczyste powołanie. Równolegle do debat oksfordzkich realizowany będzie projekt „STOP Wulgaryzmom”, który ma się rozpocząć od zdefiniowania na nowo słowa wulgaryzm i zakłada szereg działań z udziałem młodzieży. 

Źródło: Powiat Starachowicki

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE