Policjanci na rowerach! Gdzie można ich spotkać w Starachowicach? [ZDJĘCIA]

2022-05-23 14:21
Policjanci w Starachowicach na rowerach. Gdzie można ich spotkać?
Autor: Policja Starachowice Policjanci w Starachowicach na rowerach. Gdzie można ich spotkać?

Od pewnego czasu na ulicach Starachowic można zauważyć policjantów, którzy poruszają się na rowerach.Patrol rowerowy jest doskonałym uzupełniłem zmotoryzowanego czy pieszego. Gdzie można ich spotkać w Starachowicach?

Policjanci na rowerach! Gdzie można ich spotkać w Starachowicach?

Policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach którzy będą pełnić służbę na rowerach będzie można spotkać w parkach, na terenach leśnych i wodnych oraz w miejscach, gdzie nie ma możliwości wjechania radiowozem, natomiast patrolowi pieszemu zajęłoby to zbyt dużo czasu - mówi Paweł Kusiak, oficer prasowy KPP Starachowice.

Policjanci w Starachowicach na rowerach. Gdzie można ich spotkać?
Autor: Policja Starachowice

Ten sposób pełnienia służby pozwoli na szybkie reagowanie na przypadki łamania przepisów w miejscach publicznych. Oprócz patrolowania przydzielonych rejonów, funkcjonariusze będą także zwracać szczególną uwagę na zachowanie i przestrzeganie przepisów przez pieszych oraz innych rowerzystów. Funkcjonariusze na jednośladach, kiedy zajdzie taka potrzeba szybko i sprawnie dojadą w najdalsze zakamarki naszego miasta - dodaje Kusiak.

Policjanci w Starachowicach na rowerach. Gdzie można ich spotkać?
Autor: Policja Starachowice

Patrol został utworzony po to, by dbać o bezpieczeństwo i porządek, zapobiegać przestępstwom i wykroczeniom, ścigać ich sprawców oraz objąć szczególnym nadzorem tereny rekreacyjne, parki oraz osiedla mieszkaniowe.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE