Policjanci w Starachowicach na rowerach. Gdzie można ich spotkać?

i

Autor: Policja Starachowice Policjanci w Starachowicach na rowerach. Gdzie można ich spotkać?

Policjanci na rowerach! Gdzie można ich spotkać w Starachowicach? [ZDJĘCIA]

2022-05-23 14:21

Od pewnego czasu na ulicach Starachowic można zauważyć policjantów, którzy poruszają się na rowerach.Patrol rowerowy jest doskonałym uzupełniłem zmotoryzowanego czy pieszego. Gdzie można ich spotkać w Starachowicach?

Policjanci na rowerach! Gdzie można ich spotkać w Starachowicach?

Policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach którzy będą pełnić służbę na rowerach będzie można spotkać w parkach, na terenach leśnych i wodnych oraz w miejscach, gdzie nie ma możliwości wjechania radiowozem, natomiast patrolowi pieszemu zajęłoby to zbyt dużo czasu - mówi Paweł Kusiak, oficer prasowy KPP Starachowice.

Policjanci w Starachowicach na rowerach. Gdzie można ich spotkać?

i

Autor: Policja Starachowice

Ten sposób pełnienia służby pozwoli na szybkie reagowanie na przypadki łamania przepisów w miejscach publicznych. Oprócz patrolowania przydzielonych rejonów, funkcjonariusze będą także zwracać szczególną uwagę na zachowanie i przestrzeganie przepisów przez pieszych oraz innych rowerzystów. Funkcjonariusze na jednośladach, kiedy zajdzie taka potrzeba szybko i sprawnie dojadą w najdalsze zakamarki naszego miasta - dodaje Kusiak.

Policjanci w Starachowicach na rowerach. Gdzie można ich spotkać?

i

Autor: Policja Starachowice

Patrol został utworzony po to, by dbać o bezpieczeństwo i porządek, zapobiegać przestępstwom i wykroczeniom, ścigać ich sprawców oraz objąć szczególnym nadzorem tereny rekreacyjne, parki oraz osiedla mieszkaniowe.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE