Pogotowie, policja i straż postawione na nogi! Uratowali życie 43-latce z Brodów

2021-10-13 19:50
gorzów szpital karetka 2
Autor: AndzrejRmebowski/pixabay.com Seniorka nie mogła wyczołgać się z rowu. Pomógł jej dopiero policjant w cywilu

Wczoraj (12.10) po południu do dyspozytora WCPR dodzwoniła się kobieta, która potrzebowała pomocy, miała poważne trudności w oddychaniu. W trakcie rozmowy kobieta straciła przytomność. Wtedy zostały zadysponowane wszystkie służby, w tym policjanci z Komisariatu Policji w Brodach. Na miejsce to stróże prawa dojechali pierwsi.

Policjanci z Brodów zastali przytomną kobietę, która w trakcie rozmowy znowu straciła świadomość i przestała oddychać. Policjanci podjęli natychmiast resuscytację krążeniowo-oddechową przywracając kobiecie funkcje życiowe.

Na miejsce interwencji zostały wysłane odpowiednie służby: straż pożarna, załoga pogotowia ratunkowego oraz policjanci - informuje Paweł Kusiak rzecznik policji w Starachowicach. W trakcie dojazdu dyspozytor ponownie nawiązał kontakt z kobietą. Okazało się, że w tej sytuacji potrzebna będzie jedynie pomoc pogotowia ratunkowego. Policjanci byli już blisko, postanowili mimo wszystko sprawdzić sytuację.

Stróże prawa, którzy pierwsi dotarli na miejsce zastali 43-latkę, która miała duszności - opowiada Kusiak. W pewnym momencie, w trakcie rozmowy, straciła przytomność i przestała oddychać. Policjanci natychmiast podjęli resuscytację krążeniowo–oddechową przywracając kobiecie funkcje życiowe, które kontrolowali do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Dzięki intuicji policjantów z Komisariatu Policji w Brodach, udało się uratować 43-latkę, która trafiła do szpitala.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE