Olbrzymia tragedia o poranku w Kałkowie! Trzy osoby zginęły w pożarze domu [ZDJĘCIA]

2022-01-23 9:06
Tragiczny pożar w Kałkowie
Autor: Bartosz Manicz

Tragicznie rozpoczęła się niedziela (23.01.22) w powiecie starachowickim. W pożarze domu jednorodzinnego zginęły trzy osoby. Do tego zdarzenia doszło dziś około godziny 8 w Kałkowie, w powiecie starachowickim. Na miejscu pracuje 25 strażaków, policja i patomorfolog.

Do zdarzenia doszło przed godziną 8 - mówi Paweł Kusiak, oficer prasowy policji w Starachowicach. Z domu piętrowego wyciągnięto 2 osoby, którym udzielono pomocy. Pomimo resuscytacji krążeniowo oddechowej nie udało się uratować im życia - mówi rzecznik. Wiek to 73 i 49 lat - mężczyźni. Trzecia osoba to n/n, ustalamy tożsamość - dodaje. Na miejscu pracują policjanci, patomorfolog, biegły z zakresu pożarnictwa celem ustalenia przyczyny i okoliczności pożaru.

Informację o pożarze strażacy otrzymali o godzinie 07:45 - informuje Marcin Bajura, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach. Palił się budynek mieszkalny, jednorodzinny. Z domu strażacy ewakuowali 2 mężczyzn. Na miejscu prowadzono reanimację przez ratowników straży pożarnej, następnie przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Lekarz stwierdził zgon. W środku znaleziono zwęglone ciało 3 osoby. Pożar został opanowany. W działaniach udział bierze komendant powiatowy PSP w Starachowicach - dodaje rzecznik.

Początkowo informowaliśmy o śmierci dwóch osób. Po godzinie 9:30 dostaliśmy informację od straży pożarnej o śmierci kolejnej, trzeciej osoby.

Pożar gazociągu w Cesarce

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE