las

i

Autor: facebok.com/ Regionalana Dyrekcja Lasow Państwowych w Radomiu "Oczy Ziemi" Nadleśnictwo Suchedniów

"Oczy Ziemi" cudowne miejsce na wyciągnięcie ręki. To nieopodal Starachowic. Znacie?

2021-01-05 14:30

"Oczy Ziemi" to wciąż mało znane na turystycznej mapie regionu świętokrzyskiego, miejsce. Można powiedzieć, że to w zasadzie nowa turystyczna perełka, dotąd znana jedynie miejscowym, i to tylko jako dawny kamieniołom Gębury. "Oczy Ziemi" można zobaczyć w Nadleśnictwie Suchedniów.

Obiekt nosi nazwę "Oczy Ziemi" od charakterystycznych otworów w ścianie nieczynnego kamieniołomu. Zwraca uwagę oczko wodne wypełniające dno kamieniołomu - czytamy na fanpage Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

las

i

Autor: facebok.com/ Regionalana Dyrekcja Lasow Państwowych w Radomiu

Jak dotrzeć do tego uroczyska? Najprościej od ulicy Langiewicza w Suchedniowie, skręcając w ulicę Szeroką i zostawiając auto przy wejściu do lasu. Po ok 3 km wędrówki szeroką i malowniczą drogą leśną dojdziemy na miejsce - informują leśnicy.

las

i

Autor: facebok.com/ Regionalana Dyrekcja Lasow Państwowych w Radomiu

Inne warianty to dotarcie zielonym szlakiem turystycznym ze Skarżyska na Wykus. Od stacji Suchedniów Północny to jakieś 2,5 km wędrówki, a od Mostek ok 4 km. Od przebiegu szlaku trzeba do Oczu Ziemi odbić 300 metrów. O miejscu skrętu informuje tabliczka kierunkowa.

las

i

Autor: facebok.com/ Regionalana Dyrekcja Lasow Państwowych w Radomiu

Dzięki promocji oraz wyposażeniu miejsca w infrastrukturę turystyczną przez Nadleśnictwo Suchedniów, Lasy Państwowe obiekt przyciąga teraz wielu turystów. I trzeba przyznać, że warto tu się wybrać.

Wymiana choinek plastikowych na żywe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE