Noga z gazu. Trwa akcja "Bezpieczne 50 km/h"

2020-02-16 10:44
Akcja Bezpieczne 50 km/h
Autor: Świętokrzyska Policja

Pracowita niedziela dla policjantów starachowickiej "drogówki". Z samego rana ruszyła akcja pod nazwą "Bezpieczne 50 km/h". Niestosowanie się do ograniczeń prędkości to cały czas jedna z głównych przyczyn wypadków i niebezpiecznych zdarzeń na drogach.

Mundurowi będą "suszyć" w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych powstałych na skutek niedostosowania do ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że obszar zabudowany oraz miejsca, gdzie występują ograniczenia prędkości to nie tor wyścigowy. W sytuacji kiedy zwiększamy prędkość, w razie napotkania przeszkody na drodze, wydłużamy automatycznie naszą drogę hamowania.


Przypominamy, że kierowanie pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, kończy się zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE