Najlepsze szkoły w Starachowicach: I Liceum Ogólnokształcące prowadzi w rankingu

2020-01-28 10:58
Ranking
Autor: Pixaby

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" opublikowała ranking najlepszych średnich szkół w Polsce. W Starachowicach liderem jest I Liceum Ogólnokształcące.

Ukazał się kolejny ogólnopolski ranking "Perspektyw", który typuje najlepsze szkoły w Polsce. Wśród tych najlepszych w województwie świętokrzyskim znalazły się dwa licea ze Starachowic. I LO im. Tadeusza Kościuszki z naszego miasta zostało sklasyfikowane na 14. miejscu w regionie i 417. w kraju. To awans o dwa miejsca w okręgu i o dziewięć w skali Polski.

Na 18. miejscu natomiast w regionie świętokrzyskim (494 w Polsce) uplasowano II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Starachowicach. W poprzednich latach ta szkoła średnia w ogóle nie była klasyfikowana, co oznacza, że znajdywała się poza najlepszą 500.

Jeśli chodzi o technika, to w regionie najlepsze jest Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Starachowicach. Znajduje się ono jednak poza najlepszą 500 w Polsce.

W Krakowie po raz pierwszy odbyły się Igrzyska Wspinaczkowe dla osób z niepełnosprawnością [WIDEO]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE