Na taki gest stać niewielu samorządowców. Co z podwyżką zrobi prezydent Kielc?

2021-12-06 8:42
Na taki gest stać niewielu samorządowców. Co z podwyżką zrobi prezydent Kielc?
Autor: facebook.com/Bogdan Wenta Na taki gest stać niewielu samorządowców. Co z podwyżką zrobi prezydent Kielc?

Prezydenci, starostowie, radni miejscy czy powiatowi w całej Polsce, krok po kroku uchwalają podwyżki dla siebie oraz wszystkich samorządowców, którzy zostali ujęci w nowej ustawie. Ustawa o pracownikach samorządowych, weszła w życie 1 listopada. W tej ustawie zawarte zostały nowe stawki dla poszczególnych stanowisk i funkcji. Kogo będzie stać na "gest" WENTY?

Co z podwyżką zrobi prezydent Kielc Bogdan Wenta? Prezydent Miasta Kielce, zgodnie z decyzją rady miasta z 2018 r., otrzymuje pensję w wysokości 10 tys. 890 zł brutto miesięcznie. Zdaniem prezydenta Wenty to wynagrodzenie powinno pozostać na dotychczasowym poziomie.

Uważam i stanowczo podkreślam od kilku tygodni, że to wynagrodzenie powinno pozostać na dotychczasowym poziomie. Jakakolwiek forma jego zwiększenia jest wbrew mojemu spojrzeniu na wykonywaną obecnie pracę. W mojej ocenie, jest też nie w porządku w stosunku do wielu osób, które każdego dnia ciężko pracują na rzecz miasta - w strukturach Urzędu i jednostek miejskich, ale także w stosunku do mieszkańców Kielc - napisał w mediach społecznościowych Wenta.

Ubiegając się o stanowisko Prezydenta Miasta, miałem pełną świadomość na temat odpowiedzialności, jaka wiąże się z tą funkcją, charakteru wykonywanej pracy, jak też wynagrodzenia. Do samorządu nie trafiłem dla pieniędzy. Uważam zresztą, że wynagrodzenie, które otrzymuję, zostało ustalone na godnym poziomie.

Zdanie Bogdana Wenty w tym przypadku nie ma jednak kluczowego znaczenia. Przepisy dokładnie wskazują jakie wynagrodzenie będzie należało się prezydentowi Kielc. O tym, o ile wzrośnie wynagrodzenie Bogdana Wenty, radni zdecydują podczas najbliższej sesji. I tutaj zaskoczenie, jako nieliczny z samorządowców w kraju Bogdan Wenta ma już pomysł na przeznaczenie dodatkowych pieniędzy.

Nie mogę niestety wykluczyć, że uchwała zostanie podjęta, być może nawet w maksymalnym poziomie finansowym. Jeżeli tak się stanie, już dziś deklaruje, że całą kwotę nadwyżki, jaka trafi na moje konto, przekażę na stypendia dla zdolnych, młodych osób z Kielc. Na ich rozwój, kształcenie i edukację. Jeżeli te pieniądze decyzją Rady Miasta zostaną mi przekazane z budżetu miasta, czyli od podatników, mieszkańców Kielc, to chcę, żeby do mieszkańców one wróciły - zadeklarował Wenta.

Internauci są zaskoczeni i tak komentują GEST WENTY:

  • Jednak są jeszcze ludzie przyzwoici, którym mamona nie przysłoniła mózgu.Wielki szacun
  • Można pisać wiele, ale po co, jeśli wystarczy napisać jedno słowo - KLASA!
  • Ponieważ pan prezydent Wenta był sportowcem i trenerem(i to świetnym) powiem krótko 1 liga, extra klasa ,liga mistrzów
  • W wielu kwestiach mam to Pana Prezydenta Bogdan Wenta żal za niespełnione obietnice, tak tym razem szacunek.Szkoda, że radni - bezradni nie idą Pana śladem.
  • Zacne, podziwiam, może inni wezmą przykład
  • Panie Bogdanie, zaimponował mi Pan

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Sonda
Czy podobają Ci się działania polityczne Mateusza Morawieckiego?
Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie oficjalnie otwarte!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE