Milicyjną "budę" chcą postawić obok ronda Solidarności w Starachowicach. To profanacja - uważają działacze

2022-12-28 12:37
jan
Autor: Jan Seweryn Kamień Solidarności Starachowice

Pismo skierowane do prezydenta Starachowic Marka Materka wystosowali działacze Solidarności w Starachowicach. Wyrażają w nim niezadowolenie i oburzenie z ostatniego pomysłu gminy, aby tuż obok ronda "Solidarności" ustawić tzw. milicyjną "budę" czyli zabytkowy samochód Star, który służył Milicji Obywatelskiej. "To skandal" - mówią działacze.

Milicyjną "budę" chcą postawić obok ronda Solidarności w Starachowicach. To skandal - uważają działacze

Do naszej redakcji wpłynęło pismo, które działacze "Solidarności" wystosowali do prezydenta Starachowic.

W związku z informacjami dotyczącymi zamiarów usytuowania w pobliżu Ronda "Solidarności" i tak zwanego "Kamienia Solidarności" samochodu marki "STAR" wyrażam zdecydowany sprzeciw wobec tych planów - pisze Jan Seweryn, szef NSZZ Solidarność w MAN BUS Starachowice. Nie do przyjęcia dla mnie jest zwłaszcza miejsce, które od wielu lat przypisane jest  "Solidarności". Ustawienie w tym miejscu różnego rodzaju instalacji to nic innego jak profanacja. Do rangi skandalu urasta fakt, że samochodem który planuje się tam postawić , ma być milicyjna "buda" - pisze Seweryn.

jan
Autor: Jan Seweryn Kamień Solidarności Starachowice

Takimi samochodami przewożeni byli ZOMO- wcy na akcje przeciwko "Solidarności", a także aresztowani działacze naszego Związku - czytamy w piśmie. Zdecydowanie sprzeciwiam się umieszczaniu  jakichkolwiek obiektów w pobliżu Ronda "Solidarności" i w ten sposób pomniejszania znaczenia tego miejsca. Proszę o natychmiastowe zaniechanie planów godzących w dobre imię Solidarności, organizacji która ma ogromne zasługi dla Polski i która złotymi literami zapisała się w historii naszego kraju  - pisze Seweryn.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE