Mieszkanka z Pawłowa nie dała się oszustom. Próba wyłudzenia pieniędzy NA WYPADEK

2021-02-25 11:34 DaB
Oszuści znów dają o sobie znać. Próba wyłudzenia pieniędzy NA WYPADEK
Autor: Policja.pl Oszuści znów dają o sobie znać. Próba wyłudzenia pieniędzy NA WYPADEK/zdjęcie ilustracyjne

Pomimo licznych apeli i ostrzeżeń policji przed oszustwami na wnuczka, członka rodziny czy na policjanta, seniorzy nadal dają się nabierać na tego typu próby wyłudzenia pieniędzy. Ofiarami oszustów padają przede wszystkim osoby starsze. Scenariusz jest typowy. Do seniora dzwoni oszust, który informuje, że ktoś z rodziny miał wypadek i żeby uniknąć kłopotów potrzebna jest gotówka.

Do kilku prób wyłudzenia pieniędzy metodą NA WYPADEK doszło w czwartek, 25 lutego na terenie powiatu starachowickiego. Seniorzy na szczęście byli czujni, nie uwierzyli w historie oszustów i powiadomili policję. Do jednego z takich przypadków doszło na terenie gminy Pawłów. Seniorka zachowała spokój, poinformowała rozmówcę, że za chwilę zadzwoni na policję, po czym rozłączyła się z oszustką.

Oszustka, która zadzwoniła do mieszkanki gminy Pawłów próbowała wyłudzić pieniądze na tak zwany wypadek. Seniorka zachowała się prawidłowo, szybko zakończyła rozmowę i o próbie oszustwa poinformowała policję. Podczas rozmowy żadna konkretna kwota nie padła ponieważ rozmowa była zbyt krótka - powiedział nam Paweł Kusiak, rzecznik prasowy KPP w Starachowicach.

Starachowicka Policja nie ustaje w apelach do seniorów o zachowanie ostrożności. Schemat oszustów zazwyczaj jest podobny:

Najczęściej do ofiary dzwoni osoba, która przedstawia się jako członek rodziny. Zapłakanym głosem wywiera emocję na rozmówcy i opowiada zmyśloną historię o wypadku. Następnie prosi o przekazanie pieniędzy, które pomogą uniknąć konsekwencji fikcyjnemu członkowi rodziny, który spowodował wypadek - dodaje Paweł Kusiak.

Kiedy podejrzewamy, że możemy być ofiarą próby oszustwa nie podejmujmy żadnych pochopnych decyzji, zadzwońmy do zaufanej osoby z rodziny lub bliskich i zachowajmy szczególną ostrożność. Wszystkie takie zdarzenia należy zgłaszać na policję.

Chcieli ją oszukać metodą "na wnuczka", jednak to ona ich oszukała!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!