LEGENDA STARA 2022. Kiedy odbędzie się legendarny zlot?

i

Autor: Legenda Stara LEGENDA STARA 2022. Kiedy odbędzie się legendarny zlot?

LEGENDA STARA 2022. Kiedy odbędzie się legendarny zlot?

2022-02-01 8:43

Ósma w historii Starachowic LEGENDA STARA, czyli zlot pojazdów zabytkowych w tym roku odbędzie się tradycyjnie w ostatni sierpniowy weekend. Organizatorzy już rozpoczęli przygotowania do najbardziej charakterystycznej dla naszego miasta imprezy motoryzacyjnej. Rok temu w zlocie uczestniczyło ponad 150 pojazdów. W tym roku zlot ma mieć wyjątkowy wymiar!

8. Legenda STAR-a zagości w Starachowicach w ostatni sierpniowy weekend 27-28.08.2022. W tym roku ma ją poprzedzić gwiaździsty zlot STAR-ów.

Planujemy, że legenda wyruszy już 24 sierpnia, w formie zlotu gwiaździstego. STARY będą zjeżdżały do Starachowic kilkoma trasami. Jedna będzie prowadzić ze Słupska, druga z okolic Tarnowa, a trzecie z okolic Wisły – zapowiedział wicestarosta Dariusz Dąbrowski. Konwoje będą się zatrzymywać w różnych miastach, aby miejscowi mogli poznać legendę STAR-a.

29 stycznia w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyła się konferencja prasowa z udziałem kierowców z USA Jerzy Stetz i Tomasz Wątor – dwaj śmiałkowie, którzy w czerwcu br. pod szyldem zlotu Legenda STARa rozpoczynają wyprawę „STARem 266 dookoła świata” , a także Tomasza Sikory- kierowcy Stara 266 z pamiętnego Rajdu Paryż – Dakar, Wojciecha Cyrkowicza - szefa Biura Marketingu i Sprzedaży firmy Autobox Innovations - partnera Powiatu w organizacji zlotu oraz dyrekcji muzeum. Spotkanie prowadził wicestarosta Dariusz Dąbrowski, który na wstępie dokonał prezentacji logo 8. Legendy STARa.

W roku 2022 dwaj śmiałkowie mieszkający na co dzień w USA – Jerzy Stetz i Tomasz Wator chcą dopisać kolejny rozdział legendy, organizując wyprawę STAREM 266 dookoła świata. 6 czerwca  pod szyldem Legendy STARA wystartują z Florydy na Alaskę, aby w 2023 r. przyjechać do Starachowic z Władywostoku na 9. Legendę STARa, w 75 rocznicę rozpoczęcia produkcji samochodów marki STAR.

O tym, jak zrodził się pomysł wyprawy STARem 266 dookoła świata mówił Jerzy Stetz, od 27 lat mieszkający w USA. Ciężarówkami zjeździł już wszystkie stany w USA i prowincje w Kanadzie. Czterokrotnie był na Alasce. Dotarł też na wszystkie wyspy wokół USA, gdzie pływają promy. Zawsze uważał, że im trudniej tym lepiej. Na koncie ma przejechane blisko 4 mln mil. W ubiegłym tygodniu zakończył jazdę ciężarówkami, zamierza rozpocząć nowy biznes. Ale na razie najważniejsza jest dla niego wyprawa Starami. Jej głównymi bohaterami będą dwa stary: „czerwony” czyli STAR 266 – pożarniczy z 1983 r. który został zakupiony z OSP Karpniki oraz „zielony” czyli STAR 266 – skrzyniowy z 1987,który od nowości służył w Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu i który gościł z kierowcami w Starachowicach. Tu, w jednym z miejscowych zakładów, od kilku tygodni przechodzi gruntowny remont.

„Strażak” nie będzie w ogóle zmieniony z zewnątrz. Planujemy dla niego tablice rejestracyjne - OSP PL czyli Ochotnicza Straż Pożarna Polska i PSP PL czyli Państwowa Straż Pożarna Polska dla „zielonego”– mówił Jerzy Stetz. Czerwony STAR znajduje się w USA, „zielony”, który jest z nami w Starachowicach, dołączy do niego niebawem –mówił Tomasz Wątor – drugi uczestnik wyprawy, która ma ruszyć 6 czerwca 2022 r.

LEGENDA STARA 2022

i

Autor: Powiat Starachowicki LEGENDA STARA 2022
LEGENDA STARA 2022

i

Autor: Powiat Starachowicki LEGENDA STARA 2022

Pierwszym etapem będzie przejazd do Chicago, do jednego ze sponsorów, gdzie spędzimy weekend, a pojazdy przejdą przegląd. Z Chicago, już z resztą grupy, zaczniemy jechać w stronę Alaski. Następnym etapem będzie Edmonton – duże skupisko Polonii. A później długa, długa droga na Alaskę i przygody. Jakie? Tego nie wie nikt – mówił Tomasz Wątor. Jesteśmy wyposażeni w części, ale wszystko będziemy robić sami – zaznaczył Jerzy Stetz. - To nie będzie cały czas jazda po asfalcie, ale także jazda w terenie. Jesteśmy dobrej myśli. Chcemy zjechać na jubileusz do Starachowic  - zapowiada kierowca.

LEGENDA STARA 2022 - LOGO

i

Autor: Powiat Starachowicki LEGENDA STARA 2022 - LOGO

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Test na inteligencję. Jesteś bystry, czy tylko ci się wydaje?

Pytanie 1 z 10
W przemysłowej pralni pięć pralek w ciągu pięciu minut wypierze 5 kg prania. Ile czasu będzie potrzebowało 100 pralek, aby wyprać 100 kg prania?
Zlot zabytkowych samochodów w Ostrowie Wielkopolskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE