Laboratorium amfetaminy! Zatrzymany 38-latek z powiatu starachowickiego [ZDJĘCIA]

2022-06-02 15:06
Laboratorium do wytwarzania amfetaminy! Zatrzymany 38-latek z powiatu starachowickiego
Autor: Świętokrzyska Policja Laboratorium do wytwarzania amfetaminy! Zatrzymany 38-latek z powiatu starachowickiego

Funkcjonariusze zlikwidowali specjalistyczne laboratorium służące do wytwarzania amfetaminy. W sprawie zatrzymany został 38-latek z powiatu starachowickiego. Mężczyzna podejrzany jest m.in. o przemyt środków psychotropowych z Królestwa Niderlandów, nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz produkcję narkotyków.

Laboratorium do wytwarzania amfetaminy! Zatrzymany 38-latek z powiatu starachowickiego

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach po raz kolejny trafili w samo sedno procederu narkotykowego. Od pewnego czasu mundurowi przyglądali się 38-latkowi z powiatu starachowickiego, a w miniony wtorek zakończyli jego przestępczą działalność. Z rejsowego busa, którym przyjechał z Królestwa Niderlandów przesiadł się prosto do policyjnego radiowozu. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli suszu roślinny, wstępnie zidentyfikowany jako marihuana, butelkę po napoju, a w niej płyn, którego wypicie mogłoby spowodować zakończenie ziemskiego żywota, gdyż analiza wykazała, że jest to najprawdopodobniej amfetamina w płynnej postaci - informuje policja.

Idąc po sznurku do kłębka, policjanci przeszukali posesję, na teren której mężczyzna przyjechał. Tam ujawnili specjalistyczne laboratorium służące do produkcji amfetaminy. Łącznie mundurowi zabezpieczyli litr płynnej amfetaminy, kilogram gotowej sproszkowanej amfetaminy, 15 tabletek ecstasy, 15 gramów marihuany, broń palną i 575 sztuk amunicji oraz elementy różnych jednostek broni. 38-latek trafił do policyjnej celi.

Po wykonanych z jego udziałem czynnościach procesowych doprowadzony został przed oblicze sądu, który zadecydował, że w oczekiwaniu na wyrok najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Finalnie 38-latkowi grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.      

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE