Kolejny dzień, kolejny oszukany senior. Tym razem na fałszywego policjanta w Skarżysku

2021-05-07 11:37 BM
Oszuści znów aktywni w naszym regionie. Działają metodami na policjanta i na wnuczka
Autor: Policja

Ofiarą fałszywego policjanta padł w czwartek 92-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej. Mężczyzna dał wiarę oszustowi i przekazał trefnemu funkcjonariuszowi 41 000 złotych. To kolejny z serii oszukany mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej.

Wczoraj informowaliśmy o kolejnym oszustwie metodą "na policjanta" w Ostrowcu Świętokrzyskim. 5 maja 78-latka straciła blisko 90 000 złotych i tylko dzięki reakcji pracowników banku nie przekazała przestępcom kolejnych pieniędzy. Teraz oszuści skutecznie "zaatakowali" w Skarżysku

W czwartkowe popołudnie w sidła przestępców wpadł 92-letni skarżyszczanin. Do seniora na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza z kieleckiej komendy. Zmanipulował rozmówcę wmawiając mu, że oszczędności trzymane w domu są w niebezpieczeństwie. Należy je przekazać do policyjnego depozytu. Senior dał wiarę przestępcy i przekazał mu 41 000 złotych - informuje Jarosław Gwóźdź ze skarżyskiej policji.

Policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami podającymi się za stróżów prawa.

Pamiętajmy!!! Jeśli nie mamy pewności z kim rozmawiamy, nie kontynuujmy dialogu i w żadnym razie nie podajmy swoich danych. Policjanci także nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. Odbierając telefon od osób, które żądają wydania gotówki, bądź jej wypłacenia z banku, bądźmy pewni, że to oszuści. Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. O takich przypadkach niezwłocznie informujmy policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych.

Typując przyszłe ofiary przestępcy bazują na starych książkach telefonicznych, gdzie znajdują się dane abonentów. Rozważmy zatem zmianę numerów telefonów stacjonarnych. Wówczas zgodnie z obowiązującymi przepisami nasz numer telefonu nie będzie powszechnie dostępny.

14-latkowie okradali seniorów metodą "na policjanta"

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy