kolejka

i

Autor: facebook.com/Starachowicka Kolej Wąskotorowa

Kolejką do Iłży a może in vitro dla Starachowic? Rusza głosowanie na BO 2022 [GALERIA]

2021-09-03 11:51

W najbliższy poniedziałek (6 września) rusza w Starachowicach internetowe głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego. Swój głos, drogą internetową będzie można oddać od poniedziałku, do niedzieli 12 września. Głosowanie tradycyjne od 13 do 17 września. Na realizację zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego Starachowic na rok 2022 przeznaczonych jest 600 tysięcy złotych.

W tym roku wśród zgłoszonych przez mieszkańców Starachowic pomysłów znajdują się przede wszystkim inwestycje, są też propozycje związane z kulturą czy obejmujące tematykę społeczną. W związku z tym, że wypadł jeden projekt (naszym zdaniem jeden z lepszych) zgłoszony przez Łukasza Wacławika  - "Zaopatrzenie mieszkańców w niezbędne środki do utrzymania porządku w miejscu swojego zamieszkania. Dostajemy wędkę, a nie rybę", do wyboru mamy 14 propozycji. Zobaczcie w naszej galerii czego potrzebują mieszkańcy Starachowic!

  • W tym roku starachowiczanie będą decydować o tym, które projekty będą realizowane ze środków Budżetu Obywatelskiego w  2022 roku. Do rozdysponowania są środki w wysokości 600 000 zł.
  • W tej edycji Budżetu Obywatelskiego miasto będzie traktowane jako jedne okręg wyborczy.
  • Wyboru projektów do realizacji dokonują mieszkańcy w głosowaniu powszechnym. Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Miasta Starachowice, który jest zameldowany na pobyt stały lub czasowy na terenie miasta.

Głosowanie internetowe odbędzie się za pośrednictwem strony internetowej www.obywatelski.starachowice.eu od 6 do 12 września.

Głosowanie tradycyjne odbędzie się w budynku Urzędu Miejskiego w Starachowicach przy ul. Radomskiej 45 od 13 do 17 września.

Ogłoszenie wyników do 24 września.

Nam najbardziej do gustu przypadł projekt - "Miejski program In Vitro dla Starachowic". A Wy macie swoje typy? Zachęcamy do głosowania!

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE