star

i

Autor: materiały archiwalne Klubu Star Starachowice

Kibice STARU lata 60. wśród nich jedna kobieta. Kim była? Znamy odpowiedź na to pytanie

2021-03-16 9:11

Takie historie uwielbiamy! Zdjęcie kibiców piłki nożnej na stadionie STAR z lat 60. ubiegłego wieku pochodzi ze zbiorów archiwalnych Klubu Star Starachowice. Widzimy tłum mężczyzn, kibiców piłki nożnej a wśród nich .... jedna jedyna "kibicka". Nam udało się dotrzeć do wnuczki kobiety ze zdjęcia. Jesteście ciekawi kim była?

Czekaliśmy długo, aby poznać historię kobiety pochodzącej ze Starachowic, wiernej "kibicki" Klubu Star. Wreszcie udało nam się dotrzeć do Katarzyny Pokuty- wnuczki kobiety ze starej fotografii.

Moja babcia Lucyna Paczyńska urodziła się w 1935 roku - opowiada nam Pani Katarzyna. Swoje życie zawodowe podobnie jak cała moja rodzina związała z FSC STAR Starachowice. Była kierownikiem planowania w wydziale remontowym. Prywatnie uwielbiała wyjazdy nad morze do Łeby i jeździła tam co roku przez ponad 50 lat. Była pogodną, szlachetną i kochającą osobą. Uwielbiałam ją odwiedzać, bo poświęcała mi dużo uwagi, a przy okazji gotowała moje ulubione potrawy, a była świetną kucharką.

star

i

Autor: materiały archiwalne Klubu Star Starachowice

Swoje zainteresowanie piłką nożną podzielała z moim dziadkiem Tadeuszem, który był działaczem sportowym, a przez kilka lat nawet kierownikiem drużyny STAR Starachowice (dziadek zawodowo też był związany z FSC i pełnił kierownicze stanowiska w różnych wydziałach). Dziadkowe wspólnie chodzili na mecze, zabierali też na większość moją mamę, nawet na te wyjazdowe. Wszyscy byli zapalonymi kibicami. W pokoju dziadka było pełno sportowych gadżetów i trofeów. Brat mojej mamy przez jakiś czas grał w drużynie. A ja osobiście nie przepadam z piłka nożną i nie odziedziczyłam pasji mojej babci - dodaje Pani Kasia.

star

i

Autor: materiały archiwalne Klubu Star Starachowice
star

i

Autor: materiały archiwalne Klubu Star Starachowice

Za dostęp do czarno- białych fotografii z archiwum Klubu Star Starachowice dziękujemy Panu Włodzimierzowi Zakościelnemu. Za podzielenie się z nami historią o swojej babci - Katarzynie Pokucie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Starachowice osiedle Stadion 11.04
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE