Jutro noc spadających gwiazd. Wąchock zaprasza nad zalew, wyłączą światła

2022-08-11 10:03
PERSEIDY
Autor: facebook.com/Wąchock - Miasto i Gmina

W nocy z 12 na 13 sierpnia czeka nas wielkie święto miłośników astronomicznych zjawisk i nie tylko. Spadające gwiazdy będą widoczne w całej Polsce. Na nocnym niebie aż zaroi się od Perseidów! Gdzie oglądać spadające gwiazdy? Jak długo będą widoczne? Doskonałym punktem do oglądania tego zjawiska może być plaża przy zalewie w Wąchocku.

W nocy 12 sierpnia na polskim niebie będzie można obserwować Perseidy, czyli spadające gwiazdy. To będzie absolutnie niezwykłe zjawisko, bowiem tym razem czeka na nas maksimum roju Perseidów! Gdzie najlepiej oglądać spadające gwiazdy? Najlepszym miejscem do obserwacji są miejsca mniej naświetlone, najlepiej oddalone od dużych miasta. Im mniej świetnych przeszkód, tym więcej Perseidów na niebie będziemy w stanie dojrzeć.

Perseidy podziwiać będzie można nad Zalewem w Wąchocku

Już jutro na niebie (jeśli tylko pogoda pozwoli) obserwować będzie można Perseidy - czytamy na fanpage Wąchock - Miasto i Gmina. Zjawisko będzie najbardziej intensywne w nocy z 12 na 13 sierpnia. Spadające gwiazdy będzie można obserwować przez całą noc z piątku na sobotę. Żeby ułatwić Wam obserwację znad naszego zalewu w godz. 22:00-3:00 wyłączymy światła po północnej stronie zbiornika. Trzymamy kciuki za pogodę (brak chmur i opadów). I żeby pełnia księżyca, która przypada na tę noc, nie przysłoniła nocy spadających gwiazd.

Perseidy oglądać można od końca lipca do 24 sierpnia, jednak  w nocy, z 12 na 13 sierpnia odbędzie się najpiękniejszy ich pokaz.

Nazwa Perseidów pochodzi od konstelacji Perseusza - to z niego zdają się promieniować poszczególne zjawiska związane z tym rojem. Perseusz to gwiazdozbiór jesienny. W czasie sierpniowych nocy możemy początkowo podziwiać go wieczorem nisko nad północno-wschodnim horyzontem, by z każdą kolejną godziną obserwować jego wędrówkę wysoko w kierunku zenitu.

Tajemnicze zjawisko nad Warszawą! To ludzie perseidy z Red Bull Skydive Team

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE