"Gdzie są ci ludzie – nic się nie dzieje" - kobieta wdarła się do buskiego szpitala. Dyrektor tłumaczy

2021-04-06 12:54 BM
Gdzie są ci ludzie – nic się nie dzieje - kobieta wdarła się do buskiego szpitala. Dyrektor tłumaczy
Autor: facebook.com/ZOZ Busko-Zdrój "Gdzie są ci ludzie – nic się nie dzieje" - kobieta wdarła się do buskiego szpitala. Dyrektor tłumaczy

Kolejni sceptycy szukają dowodów na istnienie pandemii. Tym razem kobieta wdarła się do buskiego szpitala na oddział ortopedyczny. Nie pierwszy raz dochodzi do sytuacji, w których nieuprawnione osoby wdzierają się do szpitali, chcąc udowodnić, że… pandemii nie ma. Zobaczcie jak wygląda nagranie i co na ten temat mówi dyrekcja placówki w Busku-Zdroju.

„Gdzie są ci ludzie – nic się nie dzieje” – amatorski filmik rozpowszechniany jest na Facebooku. Przedstawia puste szpitalne korytarze. Kobieta, autorka nagrania, która bezprawnie przebywała w szpitalu, znajduje się w pomieszczeniach oddziału ortopedycznego i chirurgicznego, gdzie nie ma łóżek covidowych. Do sprawy błyskawicznie odniosły się władze placówki.

Prawdopodobnie w Wielki Piątek nieznana kobieta udała się do buskiego szpitala, z zamiarem wykonania sensacyjnego materiału filmowego. Filmik rozpowszechniła poprzez facebook. Obecnie trwa identyfikacja tej osoby za pomocą monitoringu wewnątrzszpitalnego. Kobieta wybrała się „na wycieczkę” z telefonem komórkowym filmując Oddział Ortopedyczny wraz z poradnią, oraz Oddział Chirurgiczny Ogólny wraz z poradnią, a także główny hol, gdzie zlokalizowane są pracownie RTG. Prawdopodobnie młoda kobieta nie wiedziała, że w szpitalu znajdują się tzw. „oddziały covidowe” w których łącznie przebywa 108 pacjentów, a także oddziały nie-covidowe jak chirurgia i ortopedia, gdzie w okresie świątecznym rzeczywiście było mniej pacjentów - tłumaczy nagranie dyrektor placówki.

Poradnie specjalistyczne, w okresie świątecznym, były zamknięte co nie oznacza, że w tym czasie pacjenci z urazami zostawieni byliby bez pomocy medycznej. Taka pomoc świadczona jest na Ogólnej Izbie Przyjęć przez lekarza dyżurującego w Oddziale Chirurgicznym lub Ortopedycznym.

Zobaczcie całe nagranie:

Tego rodzaju filmik, jak mniemam, miał na celu zdyskredytowanie szpitala i jego personelu. W rzeczywistości materiał ten obraża cały personel szpitala, wszystkie osoby które codziennie opiekują się 108 pacjentami covidowymi oraz pacjentami z oddziałów zabiegowych i poradni specjalistycznych.Autorkę filmiku zapraszam do szpitala. Chętnie ją oprowadzę po wszystkich oddziałach, wówczas zorientuje się Pani „Gdzie są ci ludzie?” „i co się tu dzieje?” Powinna się Pani wstydzić - mówi Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju Grzegorz Lasak

Pędził 236 km/h po krajowej „siódemce”!