ELEKTRYK

i

Autor: UM Starachowice/Leszek Kowalski

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Elektryczny MAN Lion's City na ulicach Starachowic. Testujemy

2023-06-08 19:48

Na ulicach naszego miasta pojawił się nowoczesny autobus elektryczny MAN Lion's City 12 CE. Autobus będzie testowany na linii komunikacyjnej nr 19 do poniedziałku (12 czerwca). Testowanie autobusu związane jest z wnioskiem Gminy Starachowice złożonym do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotyczącym zakupu 5 takich autobusów oraz trzech stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Elektryczny MAN Lion's City na ulicach Starachowic. Testujemy

W testach autobusu wezmą udział pasażerowie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach. Mieszkańcy sami będą mogli ocenić czy chcieliby, aby taki autobus pojawił się na dłużej na ulicach naszego miasta. Jest bowiem szansa na to, aby autobusy elektryczne znalazły się w starachowickim taborze autobusowym i uzupełniły już nowoczesny tabor.

ELEKTRYK

i

Autor: UM Starachowice/Leszek Kowalski

Pod koniec maja Gmina Starachowice złożyła wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego „Zielony transport publiczny”. Wniosek szczegółowo opisuje przedsięwzięcie pod nazwą „Obniżenie zużycia energii i paliw w transporcie publicznym w Gminie Starachowice poprzez zakup nowych autobusów elektrycznych wraz z budową niezbędnej infrastruktury”. W ramach tego zadania gmina planuje budowę trzech stacji ładowania pojazdów elektrycznych prądem stałym i mocy od 50 kW do mniej niż 150 kW oraz zakup pięciu zeroemisyjnych elektrycznych autobusów zasilanych z baterii pojazdów kat M3 – BEV. Łączna wartość projektu wynosi ponad 18,5 miliona złotych brutto. Stacje ładowania mają kosztować około 600 tysięcy złotych netto. Z kolei koszt zakupu autobusów to 14,5 miliona złotych netto.

Źródło:UM Starachowice Leszek Kowalski

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE