Dlaczego In Vitro dla Starachowic? Rozmawiamy z autorką pomysłu

2021-09-07 12:14
in vitro dla starachowic
Autor: facebook.com/Magdalena Maciąg

"Wspieranie dzietności powinno być ważną kwestia dla wyludniających się Starachowic" - mówi Magdalena Maciąg - dziennikarka, prowadząca znany w mieście portal Starachowice Net. Magda jest autorka pomysłu w ramach BO 2022 "Miejski program In Vitro dla Starachowic".

Kiedy został zamknięty ogólnopolski program In Vitro, już wtedy chciałam zainteresować tym osoby tworzące lokalne prawo w naszym mieście. Niestety nie było chęci ani dobrej woli - mówi Magda. Dlatego postanowilam zgłosić ten projekt do Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok.

Najbardziej cieszą mnie reakcje zupełnie obcych mi osób, które gratulują pomysłu i dziękują za odwagę. Nie chcę poruszać kwestii politycznych czy ideologicznych, ponieważ moim zdaniem zdrowie jest najważniejsze - mówi Magda. Miasto powinno wspierać swoich mieszkańców również w tym zakresie - dodaje. Starachowice nie posiadają programu zdrowotnego dlatego przed nami długa droga by ten program In Vitro mógł funkcjonować. Miasta takie jak Kielce, Gdańsk, Warszawa czy Tarnowo Podgórne z powodzeniem realizują miejskie projekty In Vitro - dlaczego nie Starachowice? - pyta autorka projektu.

W Galerii możecie zobaczyć na jakie projekty można oddać głos w ramach BO 2022

W 2018 roku w Starachowicach mieszkało prawie 49 tysięcy osób, prognoza na 2050 rok to nieco ponad 34 tysiące. Moim zdaniem to właśnie ten moment, kiedy powinniśmy zacząć i mam nadzieję, że mieszkańcy Starachowic poprą mój pomysł a radni RM staną na wysokości zadania i bez zbędnych sporów zagłosują "za" - mówi Magda.

Przypominamy!

W poniedziałek (6 września) ruszyło w Starachowicach internetowe głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego. Swój głos, drogą internetową można oddać od poniedziałku, do niedzieli 12 września. Głosowanie tradycyjne od 13 do 17 września. Na realizację zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego Starachowic na rok 2022 przeznaczonych jest 600 tysięcy złotych.

Głosowanie internetowe odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.obywatelski.starachowice.eu

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE