Diakon Karol Dobrasiewicz zginął wczoraj w wypadku pod Starachowicami

2021-12-07 10:29
diankon
Autor: Diecezja Radomska

Wczoraj wieczorem informowaliśmy o tragicznym w skutkach wypadku, który miał miejsce w Parszowie. Na drodze krajowej nr 42 zginął 31 letni mężczyzna. Dziś Diecezja Radomska informuje, że to 31-letni Karol Dobrasiewicz, diakon Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. W ostatnim czasie odbywał praktyki duszpasterskie w ośrodku „Promień” w Mariówce.

Po egzaminie maturalnym odbył studia na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Był wolontariuszem w Centrum Młodzieży Arka. Formację przygotowującą do święceń kapłańskich odbywał w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. W trakcie studiów i formacji seminaryjnej angażował się w organizację rekolekcji dla szukających drogi życiowej oraz w Szkołę Lektora dla ministrantów. Święcenia diakonatu przyjął 8 czerwca 2019 roku z rąk bp. Piotra Turzyńskiego w radomskiej katedrze - informuje Diecezja Radomska.

Karol Dobrasiewicz zginął w wypadku samochodowym, do którego doszło wieczorem, 6 grudnia na drodze krajowej 42 w Parszowie w powiecie starachowickim.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Kościół Baptystów w Szczecinie odzyskał dawny blask. To prawdziwa perełka!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE