Dantejskie sceny w wydziale komunikacji w Starachowicach – ludzie w kolejce czekają od czwartej nad ranem

2020-02-04 11:00
Starostwo Starachowice
Autor: Rzecznik Powiatu

Kolejki ustawiające się od czwartej nad ranem aby zarejestrować pojazd - to rzeczywistość Wydziału Komunikacji w Starachowicach. Po zmianie przepisów do urzędów ruszyli zapominalscy, którzy z zarejestrowaniem samochodu czekali przez kilka lat. Od 1 stycznia pod groźbą kary trzeba zarejestrować w ciągu 30 dni pojazd kupiony na rynku wtórnym. Rekordziści zwlekali z tym nawet do 5 lat. Teraz nadrabiają zaległości.

ludzie w kolejce po numerek do rejestracji

Jest pomysł aby to usprawnić  informuje członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek .Starostwo Powiatowe w Starachowicach planuje przeprowadzić modyfikację systemu rejestrowania pojazdów, ma ona przebiegać w trzech etapach. Wszystkie potrzebne formalności urzędnicy przygotują bez udziału petenta. O ich zakończeniu poinformują telefonicznie i dopiero wtedy trzeba będzie ponownie przyjść do wydziału komunikacji po gotowy dowód rejestracyjny i tablice .

Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek

Ten system ma zacząć działać za kilka tygodni. Każdego dnia Wydział Komunikacji starachowickiego starostwa wydaje 40 numerków.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE