Czy to ostatni "oddech" starachowickich KLINIK SERCA?

2021-12-01 19:08
Czy to ostatni oddech starachowickich KLINIK SERCA?
Autor: facebook.com/Polsko Amerykańskie Kliniki Serca Czy to ostatni "oddech" starachowickich KLINIK SERCA?

To była jedna z najlepszych placówek kardiologicznych w Polsce. Polsko Amerykańskie Kliniki Serca działające w pawilonie tuż obok powiatowego szpitala uratowały nie jedno życie w Starachowicach, ale i w kraju. Dziś po kilku latach zawieszenia działalności, spowodowanej brakiem kontraktu z NFZ-etem dowiadujemy się, że pomieszczenia mogą posłużyć jako oddział "covidowy" i zmienić właściciela.

Są tacy, którzy wciąż wierzą, że Polsko Amerykańskie Kliniki Serca w Starachowicach mogłyby powrócić na mapę placówek świadczących specjalistyczne usługi kardiologiczne w kraju. Te marzenia mogą zostać szybko rozwiane. Dziś Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz zapowiedział, że nie wyklucza odkupienia budynku po klinice i przeznaczeniu go jako rezerwę dla pacjentów zarażonych wirusem Sars Cov-2.

Zarząd Klinik Serca jest bardzo elastyczny, oni chcą albo wypożyczyć albo wynająć, albo wręcz sprzedać te pomieszczenia. Pewnie sprzedaż byłaby nawet oczekiwanym rozwiązaniem jeżeli chodzi o starachowicki szpital, dlatego, że jest to pawilon, który ma połączenie z całą organiczną strukturą szpitala - mówił dziś wojewoda Koniusz

Jak zapowiedział wojewoda, wszystko będzie zależało od tego jak dalej będzie rozwijała się pandemia w województwie świętokrzyskim.

Można by to w znakomity sposób wykorzystać, jedynym problemem jest to, że tam jest około 40 miejsc. To nie jest dużo, jednak po drobnych przeróbkach potencjał tego miejsca, to około 94 miejsc, które można na tej powierzchni sytuować, jeżeli by dogęścić pacjentów po dokonaniu pewnych adaptacji - dodał wojewoda.

Tymczasem Polsko Amerykańskie Kliniki Serca mają się świetnie w innych lokalizacjach " 20 lat już leczymy Polaków - chwalimy się naszymi oddziałami! Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca PAKS Małopolskie Centrum Sercowo Naczyniowe w Chrzanowie to jeden z pierwszych ośrodków w Polsce, w obrębie którego umieszczono oddział kardiologii inwazyjnej, chirurgii naczyniowej oraz pracownię rezonansu magnetycznego" - napisali właściciele klinik w jednym z ostatnich wpisów na Facebooku.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca (PAKS) to sieć oddziałów kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej, działających na terenie Polski. Kliniki zostały utworzone z inicjatywy wybitnych lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych w 2000 roku. Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca wchodzą w skład Grupy American Heart of Poland (AHP), którą aktualnie tworzy ponad 30 placówek medycznych oraz Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe „Ustroń” SA. Czyni to Grupę AHP jedyną w Polsce siecią leczącą schorzenia sercowo-naczyniowe w tak kompleksowy sposób – począwszy od prewencji i profilaktyki, poprzez terapię w ramach nowoczesnych procedur interwencyjnych z zakresu kardiologii inwazyjnej, kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej, aż po specjalistyczną rehabilitację nakierowaną na szybki powrót do pełnej sprawności i życia społecznego.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Sonda
Czy w tym roku przyjmiesz księdza po kolędzie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE