Czy kultowy PEDET dawniej Merkury zostanie sprzedany i wyburzony? Znamy odpowiedź

i

Autor: Towarzystwo Przyjaciół Starachowic Czy kultowy PEDET dawniej Merkury zostanie sprzedany i wyburzony? Znamy odpowiedź

Czy kultowy PEDET, dawniej Merkury zostanie sprzedany i wyburzony? Znamy odpowiedź

2022-04-22 11:13

Budynek u zbiegu ulic Bankowej i Rotmistrza Pileckiego to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Starachowicach. Od lat kojarzy się z różnego rodzaju działalnością handlową. Aktualnie właścicielem budynku jest spółka Przedsiębiorstwo Obrotu Samochodami i Częściami Zamiennymi w skrócie POSICZ. Dziś zapytaliśmy Prezesa Zarządu Tadeusza Zielińskiego o plany wobec budynku.

"Merkury" to ciekawy przykład powojennego modernizmu, w którym budowano ówczesne sklepy "wielkopowierzchniowe". Stanowi ciągłość pomiędzy zabudową przedwojenną, a tą późniejszą. Jego znikniecie z panoramy miasta byłoby bez wątpienia stratą" - napisał jeden z mieszkańców Starachowic. Czy rzeczywiście budynek  może zostać wyburzony? O to zapytaliśmy Tadeusza Zielińskiego Prezesa Zarządu spółki Posicz.

Od co najmniej roku nie ukrywamy, że budynek jest na sprzedaż, to nie żadna tajemnica. Czy w tym momencie została podpisana umowa z potencjalnym nabywcą? Nie jeszcze takiej umowy nie podpisaliśmy, a droga do tego jest bardzo daleka, nie ukrywam jednak, że takie rozmowy są prowadzone - powiedział nam dziś Prezes Zieliński.

Aktualnie w budynku mieści się między innymi Galeria PANORAMA

i

Autor: Galeria Panorama Aktualnie w budynku mieści się między innymi Galeria PANORAMA

Jak dodaje Prezes Zieliński " Budynek nie jest objęty ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, a przyszły nabywca jeżeli podejmie taką decyzję, może zrobić to co uzna za najkorzystniejsze z jego punktu widzenia".

Czy kultowy PEDET dawniej Merkury zostanie sprzedany i wyburzony? Znamy odpowiedź

i

Autor: Towarzystwo Przyjaciół Starachowic Czy kultowy PEDET dawniej Merkury zostanie sprzedany i wyburzony? Znamy odpowiedź

Z mniej oficjalnych informacji wynika, że zakupem terenu wraz z budynkiem zainteresowana jest znana, jedna z największych na świecie, marka sieci dyskontów spożywczo-przemysłowych.

Decyduje oczywiście kwestia ceny, i jeżeli znajdzie się nabywca, który zapłaci więcej, droga do podpisania umowy jest otwarta.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Sonda
Czy działalność człowieka ma wpływ na zmiany klimatyczne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE