Czworo uczniów starachowickiej "dziewiątki" trafiło do szpitala. Rozpylony gaz na szkolnym korytarzu

2022-01-13 9:48
sp 9
Autor: facebook.com/Marek Materek SP 9 Starachowice

Policja i pogotowie zjawiło się wczoraj w starachowickiej Szkole Podstawowej nr 9. Powód? Jeden z uczniów, na szkolnym korytarzu rozpylił gaz pieprzowy. Do tego zdarzenia doszło wczoraj (12.01) przed godziną 12. Dyrekcja podjęła decyzję o ewakuacji uczniów i nauczycieli. Czworo uczniów źle się poczuło, trafiło do szpitala.

To miał być głupi żart? Uczeń starachowickiej "dziewiątki" na szkolnym korytarzu rozpylił gaz pieprzowy.

Sygnał o tym dostaliśmy około godziny 12 - mówi nam Paweł Kusiak, oficer prasowy KPP Starachowice. Jeden z uczniów rozpylił na szkolnym korytarzu gaz pieprzowy. Dyrekcja podjęła decyzję o ewakuacji uczniów i nauczycieli. Na miejscu zjawiło się też pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy czterem osobom - dodaje Kusiak. Dzieci, które źle się poczuły zostały zabrane do szpitala na obserwacje.

Czworo uczniów starachowickiej "dziewiątki" trafiło do szpitala. Rozpylony gaz na szkolnym korytarzu.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Starachowice. Wobec ucznia, który dopuścił się tego czynu może zostać wszczęte postępowanie przez Sąd Rodzinny - dodaje oficer Kusiak.

W oficjalnym komunikacie wystosowanym przez dyrekcję SP nr 9 czytamy:

Dziś w szkole na długiej przerwie uczeń klasy ósmej rozpylił na korytarzu gaz pieprzowy. Zgonie z procedurami zostały powiadomione służby ratunkowe, zarządzono ewakuację uczniów i personelu, wywietrzone zostały wszystkie pomieszczenia oraz umyte podłogi. Czworo uczniów zgłaszających złe samopoczucie zostało zabranych przez pogotowie ratunkowe na obserwację do szpitala. Za zgodą służb uczniowie wrócili do zajęć.Wobec sprawcy zostaną wyciągnięte konsekwencje wynikające z dokumentów szkolnych - informuje dyrektor szkoły Monika Słowak-Brzezińska.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Typowe teksty babci i dziadka - czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 8
Weź sobie chleba do tej zupy
Przygotowania do otwarcia lodowiska w Starachowicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE