jana

i

Autor: facebook.com/Marek Materek Aleja Świętego Jana Pawła II Starachowice

Co dalej z ulicą i szkołą imienia Jana Pawła II w Starachowicach? Jest odpowiedź

2023-03-07 18:44

Polskie społeczeństwo, co było do przewidzenia podzieliło się po emisji materiału Marcina Gutowskiego w TNV dotyczącego Jana Pawła II. W Starachowicach mamy ulicę i szkołę podstawową imienia Jana Pawła II. Czy nazwy zostaną zmienione? "Ul. Jana Pawła II pozostanie ulicą Jana Pawła II" - zapewnia prezydent Materek.

Co dalej z ulicą Jana Pawła II i szkołą jego imienia w Starachowicach? Jest odpowiedź

Po materiale wyemitowanym wczoraj (6.03) w telewizji TVN, autorstwa Marcina Gutowskiego, działaczki lewicy zapowiedziały, że będą wnioskowały o zmianę nazw ulic i szkół noszących imię Jana Pawła II. W Starachowicach mamy ulicę i szkołę imienia Jana Pawła II. Co zatem? Na to pytanie stanowczo odpowiada prezydent Starachowic.

My takich zmian nie planujemy - mówi prezydent Materek. Wszystkie sprawy poruszone w materiale powinny być dokładnie sprawdzone [...] Jan Paweł II odegrał w historii Polski ogromną rolę - dodaje.

W wymowny sposób do wczorajszego materiału w TVN odniósł się także poseł Krzysztof Lipiec.

Jak wynika z najnowszego reportażu Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3", który został wyemitowany w TVN 24 w ramach cyklu "Bielmo" Karol Wojtyła, gdy jeszcze był kardynałem, miał wiedzieć o nadużyciach seksualnych księży mu podległych, i je ukrywał. W reportażu pojawiły się nazwiska księży: Bolesława Sadusia, Eugeniusza Surgenta i Józefa Loranca. To oni w latach 60. mieli dopuszczać się nadużyć. We "Franciszkańskiej 3" wspomniany został także kardynał Adam Sapieha, wielki mentor Wojtyły.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE