Uwaga kierowcy! Na drogach regionu będzie bardzo ślisko

i

Autor: pixabay Uwaga kierowcy! Na drogach regionu będzie bardzo ślisko

Będzie ślisko! W nocy i o poranku w Świętokrzyskiem pogodowa mieszanka wybuchowa

2020-12-10 17:14

Wydawało się że dzisiejsze południowe i popołudniowe opady białego puchu to tylko krótki zimowy epizod i śnieg szybko zniknie. Najnowsze prognozy i ostrzeżenia IMGW nie pozostawiają złudzeń. Najgorsze dopiero przed nami. W nocy i jutrzejszego poranka na drogach i chodnikach może być bardzo ślisko.

Synoptycy z IMGW zaktualizowali swoje prognozy i ostrzeżenia na nadchodzącą noc i poranek. Nie są to optymistyczne informacje głównie dla kierowców. Musicie liczyć się z opadami marznących opadów deszczu i mżawki, temperatura ma być bliska zeru, przy gruncie pojawią się przymrozki, a na dokładkę lokalnie wystąpią gęste mgły ograniczające widzialność. Gołoledź w takich warunkach praktycznie murowana. Szykuje się wybuchowa mieszanka pogodowa. Dla województwa świętokrzyskiego wydane zostało ostrzeżenie I stopnia.

Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź. Prawdopodobieństwo zjawiska to 70%. Ostrzeżenie obowiązuje do jutrzejszego poranka, do godziny 9:00 - informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie.

Jeśli nie wymieniliście opon na zimowe, to jutrzejszego poranka rozsądnie będzie zostawić swoje auta na parkingu lub w garażu i skorzystać z komunikacji publicznej.

Śnieg opanował radomskie ulice
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE