85 tysięcy stracił mieszkaniec powiatu starachowickiego. Padł ofiarą oszustów internetowych

2021-03-12 12:02
Pieniądze
Autor: _Alicja_/Pixabay/cc0 - pieniądze2

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas korzystania z Internetu. Oszustwa w sieci mogą przybierać różnych form. Tym razem konsekwencje swoich nieprzemyślanych decyzji odczuł mieszkaniec powiatu starachowickiego. Mężczyzna w wyniku nieprzemyślanej inwestycji w kryptowalutę stracił ponad 85 000 złotych.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zgłosił się mieszkaniec powiatu, który poinformował policjantów, że padł ofiarą oszustwa. Na początku lutego skontaktowała się z nim kobieta z propozycją zainwestowania pieniędzy w kryptowalutę bitcoin. Mężczyzna zainstalował na swoim komputerze aplikację umożliwiającą zdalne połączenie, a następnie przekazał kobiecie dostęp do swojego konta - informuje Paweł Kusiak rzecznik starachowickiej policji.

Kobieta zdalnie założyła seniorowi specjalny portfel do obsługi krypto waluty, a następnie przelała na utworzony portfel pieniądze z konta bankowego oraz zaciągnęła pożyczkę. Po kilku dniach okazało się ze na utworzonym portfelu nie ma pieniędzy. Mężczyzna łącznie stracił ponad 85 000 złotych.

To jeden z licznych przypadków oszustw, z którymi w ostatnim czasie mają do czynienia starachowiccy funkcjonariusze, dlatego apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku w tego typu przedsięwzięciach finansowych oraz nie udostępnianie swoich danych.

NIEBEZPIECZNA ZABAWA! Drifty i kulig za autem. Policja wkroczyła do akcji [WIDEO]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE