Autor: JULIEN DE ROSA/AFP/East News Tenis: Iga Świątek - Karolina Muchova: KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE finał French Open 2023?

ROLAND GARROS

Tenis: Iga Świątek - Karolina Muchova: KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE finał Roland Garros 2023?

2023-06-10 13:39

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek pokonała Brazylijkę Beatriz Haddad Maię 6:2, 7:6 (9-7) w półfinale wielkoszlemowego French Open w Paryżu. W sobotnim finale zmierzy się z Czeszką Karoliną Muchovą, która wyeliminowała Białorusinkę Arynę Sabalenkę.

1. Iga Świątek - mecz o finał
  2. Iga Świątek - Karolina Muchova: kiedy i o której?

Iga Świątek - Karolina Muchova: kiedy i o której godzinie finał French Open 2023? Podpowiadamy serwując przy tym kilka cennych informacji. Takich jak ta, że Świątek broni tytułu wywalczonego rok temu. Na kortach im. Rolanda Garrosa najlepsza była także w sezonie 2020, a obecnie jej łączny bilans meczów w tym turnieju to 27-2. Na otwarcie tegorocznej edycji wygrała z Hiszpanką Cristiną Bucsą 6:4, 6:0, a w 2. rundzie w takim samym stosunku pokonała Amerykankę Claire Liu. W 3. natomiast nie dała szans Chince Xinyu Wang, wygrywając 6:0, 6:0. Mecz 1/8 finału trwał tylko 31 minut z powodu kreczu Ukrainki Łesi Curenki przy stanie 5:1 dla Polki w pierwszym secie. W ćwierćfinale wygrała z rozstawioną z numerem szóstym Amerykanką Cori Gauff 6:4, 6:2.

MECZE REPREZENTACJI POLSKI 2023 w piłkę nożną - kiedy i z kim gra Polska? [TERMINARZ]

LUKSUSOWE AUTA GWIAZD TENISA [ŚWIĄTEK, FEDERER, NADAL, DJOKOVIC] | ESKA XD - Prosto z salonu #48

Iga Świątek - mecz o finał

W pierwszym secie Świątek szybko przejęła kontrolę. Od stanu 2:2 wygrała cztery gemy z rzędu i była w połowie drogi do finału. W trzech wcześniejszych meczach w Paryżu Haddad Maia zawsze przegrywała pierwszego seta, ale ostatecznie rozstrzygała spotkania na swoją korzyść. Również i tym razem łatwo nie skapitulowała, jednak powtórzyć tego wyczynu nie zdołała. Świątek dla odmiany w obecnej edycji przyzwyczaiła, że w drugich setach prezentuje się lepiej niż w pierwszych. Tym razem było inaczej. W pewnym momencie drugiej partii Polka miała w niej popełnionych już 13 niewymuszonych błędów, a rywalka tylko cztery. W efekcie na tablicy wyników było 4:4. Z czasem Świątek zaczęła grać precyzyjniej, a częściej myliła się Brazylijka, ale i tak potrzebny był tie-break. W nim Polka przegrywała 3-5, jednak zdołała go rozstrzygnąć na swoją korzyść, wykorzystując drugą piłkę meczową.

Kiedy mecz Świątek - Muchova? O której godzinie finał Roland Garros 2023?

"Cieszę się, że udało mi się wygrać tie-break, bo ostatnio nie były one dla mnie zbyt szczęśliwe. Jestem bardzo zadowolona z awansu do finału, bo na takich długich turniejach to nigdy nie jest łatwe", powiedziała Świątek na korcie.

Iga Świątek - Karolina Muchova: kiedy i o której?

O której godzinie mecz Świątek Muchova 10.06.2023? Panie wyjdą na kort o 15:00. Awans do półfinału oznacza zarobek w wysokości 1,150 mln euro. Zwycięstwo w półfinale oznacza, że Polka zachowa prowadzenie w światowym rankingu. Wcześniej, w czwartek, wielką niespodziankę sprawiła 43. na liście WTA Muchova, która pokonała rozstawioną z numerem drugim Sabalenkę 7:6 (7-5), 6:7 (5-7), 7:5. Blisko 27-letnia Muchova pierwszy raz w karierze dotarła do wielkoszlemowego finału. Dwa lata temu odpadła w półfinale Australian Open. Świątek grała z nią wcześniej tylko raz. Cztery lata temu uległa Czeszce w turnieju w Pradze.