Kwalifikacje olimpijskie siatkarek 2023 - kiedy i z kim gra Polska? [WYNIKI, TABELA]

Autor: Virginia Mayo/Associated Press/East News Kwalifikacje olimpijskie siatkarek 2023 - kiedy i z kim gra Polska? [WYNIKI, TABELA]

SPORT

2023-09-25 12:03

Kwalifikacje olimpijskie siatkarek 2023 należy śledzić z dużą uwagą! Biało-czerwone mają za sobą udane występy w Lidze Narodów, w której dotarły do turnieju finałowego, a także w mistrzostwach Europy, w których odpadły w ćwierćfinale. Jednak, jak podkreślił trener polskiej drużyny Stefano Lavarini, to właśnie turniej kwalifikacyjny jest najważniejszą imprezą sezonu. Jak wygląda grupa Polski w kwalifikacjach? Kiedy i z kim gra Polska? Sprawdźcie już teraz!

1. Kwalifikacje olimpijskie siatkarek 2023 - TERMINARZ
  2. Kwalifikacje olimpijskie siatkarek 2023 - WYNIKI
  3. Kwalifikacje olimpijskie siatkarek 2023 - TABELA

Kwalifikacje olimpijskie siatkarek 2023 - kiedy mecze Polski? Zastanawiacie się, z kim gra Polska w siatkówkę kobiet? Reprezentacja biało-czerwonych siatkarek po odpadnięciu w ćwierćfinale z mistrzostw Europy od razu wróciła do kraju i rozpoczęła przygotowania do arcyważnych zawodów. Dokładniej do turnieju, za sprawą którego mogą po raz pierwszy od 15 lat awansować na igrzyska olimpijskie. System kwalifikacji jest banalnie prosty. Otóż każda z ośmiu reprezentacji, w trzech grupach, rozgrywa po siedem spotkań. Dwie najlepsze ekipy zapewnią sobie prawo startu na igrzyskach. Natomiast drużyny, które nie uzyskają przepustki poprzez turnieje kwalifikacyjne zawalczą jeszcze o pozostałe pięć miejsc poprzez zmagania w Lidze Narodów. Zagwarantowany udział ma tylko Francja jako gospodarz. Polska o miejsce w czołowej dwójce walczy w Łodzi!

Mecze Polski w siatkówkę 2023 - TERMINARZ i WYNIKI el. IO Paryż 2024. Kiedy gra Polska?

Eliminacje Euro 2024: MECZE, TABELA, GRUPY. Kiedy i z kim gra Polska? [TERMINARZ]

OLEK ŚLIWKA WZRUSZONY POLSKIMI KIBICAMI. TEGO SIĘ NIE SPODZIEWAŁ!

Kwalifikacje olimpijskie siatkarek 2023 - TERMINARZ

Mecze Polski w siatkówkę kobiet 2023 są arcyważne i trzeba je oglądać. Polki walczą o wymarzony sukces, jakim byłby start w igrzyskach olimpijskich. A wiemy, że ten turniej od dłuższego czasu jest nieosiągalny dla siatkarek, które po raz ostatni wystąpiły w Pekinie w 2008 roku. Podopieczne Stefano Lavariniego o bilet do Paryża walczą ze Słowenią, Koreą Południową, Kolumbią, Tajlandią, Niemcami, Stanami Zjednoczonymi oraz Włochami. Zdecydowanie te trzy ostatnie ekipy mogą pokrzyżować plany Polkom. Co więcej, nasze siatkarki grają z nimi pod koniec kwalifikacji, a wtedy zmęczenie będzie bardzo duże. Zawody są niezwykle intensywne, bo uczestnicy rozgrywają siedem meczów w zaledwie dziewięć dni.

Kwalifikacje olimpijskie siatkarek - sobota, 16.09.2023

• USA - Kolumbia 3:0 (25:12, 25:12, 25:13)
  • Niemcy - Tajlandia 3:0 (25:22, 25:22, 25:20)
  • Polska - Słowenia 3:0 (25:18, 25:15, 25:22)
  • Włochy - Korea Południowa 3:0 (25:11, 25:20, 25:17)

Kwalifikacje olimpijskie siatkarek - niedziela, 17.09.2023

• Niemcy - Kolumbia 3:1 (23:25, 28:26, 25:18, 25:14)
  • USA - Tajlandia 3:0 (25:13, 25:16, 25:18)
  • Polska - Korea Południowa 3:1 (25:22, 24:26, 25:21, 25:9)
  • Włochy - Słowenia 3:0 (25:15, 25:15, 25:17)

Kwalifikacje olimpijskie siatkarek - wtorek, 19.09.2023

• Niemcy - Korea Południowa 3:2 (25:13, 25:21, 23:25, 22:25, 15:7)
  • Włochy - Tajlandia 3:1 (25:19, 21:25, 25:22, 25:18)
  • Polska - Kolumbia 3:0 (25:21, 25:21, 25:13)
  • USA - Słowenia 3:1 (25:13, 25:13, 20:25, 25:13)

Kwalifikacje olimpijskie siatkarek - środa, 20.09.2023

• Włochy - Kolumbia 3:0 (25:15, 25:20, 25:20)
  • USA - Korea Południowa 3:1 (20:25, 25:17, 25:19, 25:17)
  • Polska - Tajlandia, 2:3 (18:25, 25:7, 22:25, 25:23, 12:15)
  • Niemcy - Słowenia 3:2 (17:25, 25:21, 19:25, 25:16, 15:12)

Kwalifikacje olimpijskie siatkarek - piątek 22.09.2023

• Kolumbia – Korea Południowa 3:2 (25:12, 14:25, 20:25, 25:20, 15:9)
  • Tajlandia – Słowenia 3:0 (25:21, 25:23, 25:18)
  • Polska - Niemcy 3:1 (27:25, 16:25, 25:23, 25:16)
  • Włochy - USA 3:0 (25:20, 25:22, 25:15)

Kwalifikacje olimpijskie siatkarek - sobota, 23.09.2023

• Kolumbia - Słowenia 2:3 (17:25, 25:19, 26:24, 18:25, 11:15)
  • Tajlandia - Korea Południowa 3:0 (25:14, 25:16, 25:16)
  • Polska - USA 3:1 (27:25, 16:25, 25:23, 25:16)
  • Włochy - Niemcy 3:0 (25:20, 25:22, 25:15)

Kwalifikacje olimpijskie siatkarek - niedziela, 24.09.2023

• Korea Południowa - Słowenia 0:3 (13:25, 20:25, 23:25)
  • Tajlandia - Kolumbia 3:1 (25:19, 20:25, 25:23, 28:26)
  • USA - Niemcy 3:1 (24:26, 25:21, 25:9, 25:16)
  • Polska - Włochy 3:1 (15:25, 26:24, 25:23, 25:21)

Kwalifikacje olimpijskie siatkarek 2023 - WYNIKI

Reprezentacja Polski w siatkówkę zmagania w kwalifikacjach olimpijskich rozpoczęła od zwycięstwa ze Słowenią, która w światowym zestawieniu zajmuje 25. miejsce. Polki nie miały większych problemów ze zrobieniem pierwszego kroku w kierunku biletu na igrzyska w Paryżu. W pierwszym secie różnica umiejętności była ogromna. Biało-czerwone sporo punktów zdobywały blokiem, a także atakami ze środka. Bardzo skuteczna na skrzydle była natomiast  Martyna Łukasik. Biało-czerwone zyskiwały przewagę po 10 punkcie. Punktowały Magdalena Stysiak, Łukasik i Olivia Różański. Dzień później biało-czerwone rozegrały starcie z Koreą Południową. Spotkanie zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami polskich kibiców, czyli dużą przewagą i widoczną różnicą umiejętności. Pod koniec seta zrobiło się goręcej, a wszystko za sprawą skutecznej zagrywki Sowhi Kang. Rywalki zbliżyły się na 21:23. Lavarini poprosił o przerwę, a ta pozytywnie wpłynęła na Polki. Drugi set był już bardziej wyrównany. Aż w końcu mieliśmy grę na przewagi. Koreanki skoncentrowały się i wygrały 26:24 doprowadzając do remisu w setach. Polki ewidentnie straciły kontrolę nad spotkaniem i zgubiły pewność siebie. Azjatki miały optyczną przewagę przez cały trzeci set, ale ostatecznie to nasze rodaczki pod koniec znalazły sposób na zdobywanie punktów. Skuteczność odzyskała Stysiak i set zakończył się wynikiem 25:21. Czwarty set w całości przebiegł pod dyktando Polek. Azjatki też popełniały więcej błędów i ostatecznie przegrały 25:9.

• Polska - Korea Południowa 3:1 (25:22, 24:26, 25:21, 25:9)
  • Polska - Kolumbia 3:0 (25:21, 25:21, 25:13)
  • Polska - Tajlandia, 2:3 (18:25, 25:7, 22:25, 25:23, 12:15)
  • Polska - USA 3:1 (27:25, 16:25, 25:23, 25:16)
  • Polska - Włochy 3:1 (15:25, 26:24, 25:23, 25:21)