Anita Włodarczyk - dlaczego nie startuje w MŚ w lekkoatletyce 2019 Doha?

2019-09-27 9:55
Anita Włodarczyk - dlaczego nie startuje w MŚ lekkoatletyce 2019 Doha?
Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Anita Włodarczyk - dlaczego nie startuje w MŚ lekkoatletyce 2019 Doha?

Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce 2019 odbędą się niestety bez udziału naszej najlepszej młociarki - Anity Włodarczyk. Co się stało, że czterokrotna złota medalistka MŚ nie powalczy o kolejny tytuł w stolicy Kataru - Dosze?

Podczas MŚ w lekkoatletyce 2019, które rozegrają się w dniach 27.09-6.10 Polska reprezentowana będzie przez 44 zawodników. Nasza kadra do Dohy poleci w niemalże najsilniejszym składzie. Niestety na imprezie zabraknie jednej z najlepszych lekkoatletek ostatniej dekady. W ostatnich latach Anita Włodarczyk przyzwyczaiła nas do tego, że każdej dużej imprezy wraca ze złotym medalem. Nasza zawodniczka jest absolutnie najlepszą młociarką świata, dlatego brak jej nazwiska na listach startowych Mistrzostw Świata 2019 w Dosze może wielu zastanawiać. Czemu Anita Włodarczyk nie weźmie udziału w tak ważnym wydarzeniu?

Anita Włodarczyk na MŚ w lekkoatletyce 2019 - kontuzja

Anita Włodarczyk od kilku miesięcy borykała się z kontuzją. W połowie lipca zdecydowano, że  nasza młociarka przejdzie operację artroskopii kolana. Tak poważny zabieg z miejsca wykluczył lekkoatletkę z udziału w Mistrzostwach Świata 2019 w Dosze. Okres rehabilitacyjny potrwa około trzech miesięcy. Bądźmy jednak spokojni o naszą reprezentantkę. Celem rekordzistki świata są przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokyo, do których przygotowywać się będzie pod okiem Krzysztofa Kaliszewskiego. 

Anita Włodarczyk - najlepsza na świecie

Mimo że Anita Włodarczyk nie wystartuje w MŚ w Dosze 2019, to nie zabraknie jej w stolicy Kataru. Młociarka przyleci odebrać złoty medal z MŚ w Moskwie z 2013 roku. Co prawda zawody wygrała wtedy Tatiana Lysenko, ale udowodniono jej stosowanie dopingu i zdecydowano odebrać medal. Przypomnijmy, że Anita Włodarczyk to rekordzistka świata w rzucie młotem - 82,98 m, dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, czterokrotna mistrzyni świat, Europy i kraju. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze