Piłka nożna

Zwycięstwo Arki w Tychach w meczu na szczycie Fortuna 1 Ligi. Złoty gol Czubaka

21. kolejkę Fortuna 1 Ligi zaczęliśmy z wysokiego C, bowiem w Tychach zmierzyły się zespoły okupujące dwa pierwsze miejsca w tabeli. Miejscowy GKS gościł Arkę Gdynia i jak się okazało, tyszanie byli bardzo gościnni, dzięki czemu Arka wraca do Gdyni z dodatkowymi 3 punktami.

Mecz na szczycie Fortuny 1 Ligi dla Arki

Mecz na szczycie Fortuny 1 Ligi nie zawiódł. A przynajmniej nie zawiódł całkowicie. Było dobre tempo, sporo się działo pod bramkami obydwu drużyn, ale zwycięzca był tylko jeden. GKS Tychy mający aspiracje, aby awansować do piłkarskiej Ekstraklasy, chciał zrobić wszystko w tym meczu, aby przybliżyć na to swoje szanse. Arka natomiast chce udowodnić, że rok banicji na zapleczu ekstraklasy jest niezasłużony. Obydwa zespoły były zgodnena boisku tworząc praktycznie tyle samo sytuacji bramkowych, ale więcej celnych strzałów miała Arka, w tym jeden, najważniejszy, dający zwycięstwo. Autorem trafienia w 51. minucie był Karol Czubak, któremu piłkę dograł Olaf Kobacki. 

GKS Tychy kończył to spotkanie w dziesiątkę, bowiem dwie żółte kartki, a konsekwencji czerwoną już w doliczonym czasie otrzymał Jakub Budnicki. Arka pomeczu w Tychach umocniła się na pierwszym miejscu Fortuna 1 Ligi.

GKS Tychy - Arka Gdynia. Mecz na szczycie Fortuny 1 Ligi ZDJĘCIA

Quiz: Czy rozpoznasz te słynne kluby piłkarskie po ich herbach?

Pytanie 1 z 10
14 zdobytych pucharów Ligi Mistrzów. O jakim klubie mowa?
Quiz: Czy rozpoznasz te słynne kluby piłkarskie po ich herbach?