UM TYCHY

i

Autor: UM Tychy

Zostań prezydentem Tychów na jeden dzień. Miasto organizuje wyjątkowy konkurs

2022-05-13 13:49

Zostań na jeden dzień prezydentem Tychów - miasto organizuje wyjątkowy konkurs dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. By wziąć w nim udział, należy przygotować film o tematyce "Tychy - moje miasto". Interpretacja tytułu i forma filmu jest dowolna, ale nie może przekraczać 5 minut.

W Tychach zorganizowano konkurs "Moje ​Tychy", w którym udział mogą wziąć uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych. Zwycięzca na jeden dzień będzie mógł zasiąść w fotelu prezydenta Tychów i przekonać się jak to jest zarządzać 120-tysięcznym miastem.

Każdy zainteresowany powinien przygotować film właśnie ukazujący miasto oczami jego autora. Film może być wykonany dowolną techniką, nie narzucamy tutaj żadnego sposobu, ale zasada jest taka, że nie może on przekraczać więcej niż 5 minut - informuje Ewa Grudniok, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Tychach.

Prace można zgłaszać do 26 maja, a zwycięzcę wybierze jury konkursowe w składzie: Prezydent Miasta oraz m.in przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Tychy i lokalnych mediów. To dobra okazja, by młodzi tyszanie zaprezentowali, jak postrzegają swoje miasto. To, kto zostanie młodzieżowym czy dziecięcym prezydentem miasta ogłoszone zostanie już 31 maja.

Osoba, która wygra ten konkurs będzie mogła pełnić funkcje prezydenta czy prezydentki miasta Tychy przez jeden dzień. Osoby z wyróżnieniami otrzymają nagrody rzeczowe.