Autor: Pixabay/zdj. ilustracyjne, Facebook/Małgorzata Mańka-Szulik

Wiadomości

Został mistrzem świata w szachach. Zabrzańskie liceum przywitało go iście po królewsku WIDEO

15-letni Jakub Seemann został juniorskim mistrzem świata w szachach. Nic więc dziwnego, że koledzy ze szkoły w Zabrzu, po takim sukcesie, przywitali go po królewsku. Wideo szybko obiegło sieć.

Zabrze: tak uczniowie witają mistrza świata w szachach

Zaledwie 15-letni Jakub Seemann wywalczył złoty medal mistrzostw świata juniorów w szachach w kategorii do lat szesnastu. W turnieju, który odbył się we Włoszech, wystartowało blisko 800 zawodników z 80 krajów.

Seemann potwierdził więc swoją niesamowitą dyspozycję. Przypomnijmy, że w tym roku wygrał on także mistrzostwa Europy. Szachista klubu Szach Mat Zabrze nie dał więc nikomu szans.

Nic więc dziwnego, że Jakub został przywitany przez uczniów III LO w Zabrzu, do którego chodzi, po królewsku. Sami zresztą zobaczcie:

Były gratulacje, oklaski i tradycyjny szpaler. Rozległy się nawet śpiewy ("Sto lat, niech żyje Kuba nam" – słyszymy). Ten moment 15-latek z pewnością zapamięta na długo. – To miłe, że nasza zabrzańska młodzież potrafi wspólnie cieszyć się sukcesami rówieśników – napisała, w mediach społecznościowych, Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta.