OSK

i

Autor: UM Żory

Żory. W szkole branżowej otwarto OSK. Uczniowie będą mogli bezpłatnie uczyć się jeździć

W piątek, 24 lutego 2023 r., w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach oficjalnie otwarto Szkolny Ośrodek Szkolenia Kierowców. Przyszli młodzi kierowcy mają do dyspozycji samochód Toyota Yaris, salę wykładową oraz plac manewrowy.

Prezydent Żor Waldemar Socha wraz z dyrektor CKZiU w Żorach Beatą Kuźnik w piątek, 24 lutego, symbolicznie przecięli wstęgę. W uroczystości udział wzięli także: Dominik Krusberski – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Żory, Jakub Kozłowski – Naczelnik Wydziału Pojazdów i Kierowców Urzędu Miasta Żory oraz pozostali przedstawiciele Urzędu Miasta i społeczności szkolnej. W ramach uroczystego otwarcia odbyło się także spotkanie z uczniami 3 klasy – mechanikami pojazdów samochodowych.

Powstanie ośrodka szkolenia kierowców to milowy krok dla szkoły. Wraz z Panem Adamem Rojkiem niezmiennie wierzyliśmy, że ośrodek powstanie i bardzo się cieszymy, że uczniowie będą mogli korzystać z możliwości jakie szkoła im oferuje - mówi Beata Kuźnik, Dyrektor szkoły.

Z nauki skorzystają też uczniowie technikum

Zgodnie z profilem szkoły uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia kierunków mechanik pojazdów samochodowych oraz elektromechanik pojazdów samochodowych będą mogli bezpłatnie szkolić się teoretycznie i praktycznie w zakresie prawa jazdy kat. B.

W ramach współpracy żorskich szkół ponadpodstawowych z pojazdu L będą mogli również korzystać uczniowie Technikum nr 1, kształcący się w zawodzie technik pojazdów samochodowych. Lekcje będzie prowadził instruktor nauki jazdy z 20-letnim doświadczeniem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE