Żory

i

Autor: KMP Żory

Zaatakowali 38-latka w parku

Żory: W parku zaatakowali gazem pieprzowym 38-latka. Ukradli mu telefon i plecak

Policjanci z Żor zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali 38-latka. Ukradli mu dokumenty, pieniądze i telefon komórkowy. Sprawcy usłyszeli w prokuraturze zarzuty i trafili na 3 miesiące do aresztu. Grozi im nawet 12 lat więzienia.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (21/22 maja) w okolicy ulicy Męczenników Oświęcimskich w Żorach dwóch mężczyzn podeszło do siedzącego na ławce 38-latka. Siłą przenieśli go w ustronne miejsce, gdzie użyli gazu pieprzowego i ukradli mu telefon komórkowy oraz plecak z dokumentami i pieniędzmi.

Poszkodowany przekazał policjantom rysopis sprawców i pokazał, w którą stronę uciekli. Po chwili od zdarzenia w pobliżu rynku mundurowi zatrzymali sprawców, którymi okazali się 23-letni żorzanin i 36-latek z powiatu wodzisławskiego.

Mężczyźni pokazali, gdzie porzucili część skradzionych przedmiotów. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Przez najbliższe 3 miesiące podejrzani będą tam oczekiwać na proces. Za przestępstwo, którego się dopuścili, kodeks karny przewiduje karę nawet 12 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE